Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (1105) Data wydania: 25.01.22
Czytaj e-gazetę

Karina Powała nową radną

PSZÓW Niedzielne wybory uzupełniające do rady miasta Pszów wygrała Karina Powała, zdobywając 57 głosów. Jej kontrkandydat Grzegorz Fryc zdobył 41 głosów. Nowa radna zostanie zaprzysiężona podczas najbliższej sesji w środę 26 stycznia.

– Czas kampanii wyborczej był dla mnie niesamowitym okresem. Wiele się nauczyłam, poznałam fantastycznych ludzi oraz przeprowadziłam wiele rozmów. Dziękuję całemu Komitetowi Wyborczemu, mojej rodzinie za wsparcie i wyrozumiałość, ale przede wszystkim Wam drodzy wyborcy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na mnie, ale również wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach. Dziękuję mojemu kontrkandydatowi Panu Grzegorzowi, bo wiem że oboje chcemy jak najlepiej dla naszego miasta – napisała już po uzyskaniu wyniku wyborczego Karina Powała.

Doświadczenie samorządowe

Przypomnijmy, że Karina Powała jest absolwentką Wydziałów: Nauk Społecznych, Etnologii oraz Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach. Ukończyła również Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Bielsku – Białej. Od kilkunastu lat pracuje w samorządzie. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w pszowskim magistracie, później pracowała w raciborskim Urzędzie Miasta, gdzie pełniła między innymi funkcję rzecznika prasowego. Obecnie prowadzi wodzisławskie Centrum Aktywności Społecznej, należące do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. – W pracy zawodowej jak również we wszystkich projektach oraz wydarzeniach, które miałam przyjemność organizować zawsze cechowało mnie ogromne zaangażowanie i pasja – podkreśla.

Sprecyzowane cele

– Jestem osobą stanowczą, rzetelną i skuteczną. Będę popierała ponad podziałami każdą inicjatywę, która ma na celu rozwój naszego miasta. Bez względu na wszystko stanowczo będę sprzeciwiała się wszelkim planom i decyzjom niezgodnym z interesami miasta , co ważniejsze jego mieszkańców – zapowiadała przed wyborami Karina Powała, przedstawiając także swoje cele wyborcze, takie jak m.in. poprawa bezpieczeństwa ruchu na ulicy M. Konopnickiej oraz K. Kruczkowskiego; pomoc i wsparcie mieszkańców w tworzeniu Inicjatywy Lokalnej; realne wsparcie pszowskich organizacji pozarządowych oraz dążenie do stworzenia inicjatywy zachęcającej przedsiębiorców do inwestowania w miasto. – Obiecuję, że funkcję radnej będę pełniła z nastawieniem na dialog z każdym mieszkańcem. Wierzę, że w ten sposób można sprawnie działać dla dobra miasta i nas wszystkich – podsumowuje nowa radna.

Szymon Kamczyk