Park Jordanowski i 300 ton asfaltu. Wylano go z myślą o rolkarzach
RADLIN Prace w Parku Jordanowskim idą pełną parą - a w ostatnich dniach nawet dosłownie, bo parowała masa asfaltowa, wylewana pod trasę dla rolkarzy.
Tor rolkarski to jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji przyszłego parku. Znajduje się na terenie dawnego boiska lekkoatletycznego przy ul. Rydułtowskiej. Obecnie teren boiska to główny fragment rekreacyjnej części nowego parku. Pierwszy dzień prac to 160 ton masy asfaltowej. W kolejnych dniach wylano kolejne 140 ton.
Oprócz toru dla rolkarzy gotowe są już ścieżki spacerowe, oświetlenie parkowe oraz cała część w górnej części parku, gdzie znajdowały się szyby dawnej kopalni Reden. Odnowiony został pomnik poświęcony ofiarom z czasów II wojny światowej. W tej części parku planowane są wydarzenia o charakterze historycznym, jak np. terenowe lekcje historii.
Budowa Parku Jordanowskiego to jedna z najważniejszych inwestycji rekreacyjnych w ostatnim czasie w Radlinie. Zadaniem tej inwestycji jest stworzenie parkowej, ogólnodostępnej przestrzeni dla mieszkańców, na miejscu dawnego boiska lekkoatletycznego oraz przy Pomniku Ofiar Szybu Reden. Nazwa parku pochodzi od Henryka Jordana (1842-1907), lekarza i społecznika, który był pionierem wychowania fizycznego na polskich ziemiach. Od jego nazwiska pochodzą „ogrody jordanowskie”, czyli parki wypoczynku dla dzieci i młodzieży, bogate w wątki edukacyjno-historyczne
Całość inwestycji to ponad 11 milionów złotych, przy czym miasto pozyskało aż 9 mln zł dofinansowania ze środków krajowych.
źródło: UM Radlin, oprac. ż