Numer: 49 (213) Data wydania: 07.12.10

Sprintem

Rybniczanin w kadrze
Daniel Smołka, zawodnik MKKS Rybnik z rocznika 1995, został dostrzeżony przez trenerów szkolenia centralnego już latem tego roku. Zaowocowało to powołaniem do kadry Polski kadetów U–16. Rybnicki młody koszykarz, 4 grudnia wyjechał z reprezentacją Polski na silnie obsadzony turniej do Hiszpanii. Daniel jest obecnie uczniem trzeciej klasy sportowej w Gimnazjum nr 1 w Rybniku.

Mistrzostwa Śląska juniorów
Bardzo dobry mecz rozegrali rybniccy juniorzy. Do Rybnika przyjechali siatkarze KS Jastrzębie Borynia na czele ze swoim liderem, zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla Damianem Doboszem. Rywale nie przegrali do tej pory ani jednego meczu i stracili tylko jeden set.Tym razem faworyci zeszli z boiska pokonani i to 3:0. Rybniccy siatkarze rozegrali bardzo dobre spotkanie. Spokojnie rozgrywali akcję za akcją mądrze punktując rywali. Obecnie juniorzy zajmują 2. miejsce w tabeli i mają już zapewniony awans do półfinałów mistrzostw Śląska.

Wygrana młodzików młodszych
Kolejne wysokie zwycięstwo zanotowali na swoim koncie młodzicy młodsi. Tym razem w pokonanym boju zostawili swoich rówieśników z Tychów. Cały mecz przebiegał pod dyktando rybnickich koszykarzy. Najlepiej obrazuje to rezultat –100:30. Punkty dla MKKS-u Rybnik zdobywali: Kondys 18, Stróżczyk 15, Smyczek 12, Pelc 10, Sot 12, Student 9, Drybański 6, Olech 5, Mazur 4, Paniuk 5, Kretek, Bąk 2.

Zwycięska passa
Trwa zwycięska passa kadetów. Niepokonani do tej pory rybniccy młodzi siatkarze ponownie wygrali 3:0 (25:16, 25:11, 25:19) z MMKS Dąbrowa Górnicza. Zwycięstwo ani przez moment nie podlegało dyskusji. Dobre rozegranie Tomka Brzeziny poprzedzone dokładnym przyjęciem Radka Niestroja, Rafała Szymury i Wojtka Wowry stwarzało dogodne sytuacje do ataku. Do gry po kontuzji wrócił Sebastian Szpila Inglot i rozegrał dobre spotkanie będąc skutecznym na zagrywce i w ataku. Rybnicki zespół prowadzi w tabeli z dużą przewagą. W najbliższy piątek o godz. 18.00. nasi siatkarze zagrają na własnym parkiecie z AZS Rafako Racibórz.

Kadetki górą
Młode koszykarki RMKS-u Rybnik w kolejnym spotkaniu we własnej hali pokonały po ciekawym i emocjonującym pojedynku Olimpię Wodzisław Śl. 66:59. Niestety, zwycięstwo okupiły kontuzją jednej z podstawowych zawodniczek. Joanna Parulska po jednej z udanych akcji w ataku doznała urazu stawu skokowego. Pojedynek z Wodzisławiem rybniczanki zaczęły bardzo dobrze i po kilku minutach gry prowadziły już 10:2. Ta kilkupunktowa przewaga utrzymywała się do połowy 2 kwarty (29:20). Wtedy to przyjezdna drużyna postawiła obronę na całym boisku co wprowadziło do gry RMKS-u sporo nerwowości i niepotrzebnych strat piłki. Straty te na punkty zamieniały przyjezdne i pod koniec 2 kwarty nie tylko doprowadziły do remisu ale i objęły dwupunktową przewagę (32:30). Jednak Beatrycze Bolik celnym rzutem za 3 punkty wyprowadziła RMKS ponownie na prowadzenie. Po dwóch kwartach RMKS prowadził z Olimpią 34:32. Początek drugiej połowy należał do rybniczanek, które zdobyły z rzędu 4 punkty. Jednak ponownie powtórzył sie scenariusz z drugiej kwarty. Agresywna obrona Olimpii przyniosła jej zawodniczkom 6 puntków i na tablicy wyników pojawił się remis (38:38). B.Bolik ponownie wyprowadziła RMKS na prowadzenie, którego rybniczanki już nie oddały do końca meczu. RMKS Rybnik  – Olimpia Wodzisław Śl. 66:59 ( 23:13, 11:19, 17:12, 15:15). RMKS: Beatrycze Bolik 22, Anna Gołucka 20, Kinga Dzierbicka 9, Klaudia Moskwa 7, Joanna Parulska 6, Beata Leżoch 2, Ola Nowak 0.

Z wizytą u prezydenta
Adam Fudali, prezydent Rybnika spotkał się z szachistkami Miejskiego Klubu  Szachowego, zwyciężczyniami III Drużynowych Szachowych Mistrzostw Polski Kobiet 2010. Przypomnijmy, że w składzie zwycięskiej drużyny znalazły się: Monika Bobrowska-Soćko, Karina Szczepkowska-Horowska, Agnieszka Matras-Clement oraz Angelika Dziodzio i Anna Krupa. Rybnickie szachistki w trakcie zawodów nie przegrały ani jednego pojedynku, remisując tylko jedną partię. Sukces zawodniczek z Rybnika jest tym większy, że zwyciężyły trzeci raz z rzędu. Szachistki, dzięki osiągniętemu wynikowi uzyskały nominację do startu w zawodach o Drużynowy Szachowy Puchar Europy Mistrzyń Krajowych.