Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zwycięskie starcie Startu Pietrowice Wielkie z Krakowem [ZDJĘCIA]  

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz II ligi w piłkę ręczną kobiet. Zawodniczki Startu II Pietrowice Wielkie zmierzyły się z KUSY FCH. Wyrównany mecz rozpoczynający rundę rewanżową zakończył się wygraną...

Marcin Piwoński o przyszłości Odry Wodzisław [WYWIAD] 

Rozmawiamy z prezesem Marcinem Piwońskim o fascynacjach, celach i planach na przyszłość. Odkryjcie z nami tajniki sukcesu i determinacji, które kształtują dzisiaj oblicze jednego z najważniejszych klubów sportowych w regionie.

Silesian MMA 13 w Rybniku-Boguszowicach [ZDJĘCIA] 

Silesian MMA 13 to nie tylko impreza sportowa. To spektakl, w którym sport miesza się z pasją, a adrenalina tka niesamowite historie na włóknie każdej walki. Tak też było podczas 13. gali w Rybniku — Boguszowicach.

Cyclocross Rydułtowy: Błotne próby i bardzo duże emocje w zimowych warunkach [ZDJĘCIA] 

W Rydułtowach rozgorzała znów pasja do kolarstwa, gdyż miasto było świadkiem niezwykłych zmagań podczas Mistrzostw w Kolarstwie Górskim i Przełajowym na terenie zbiornika "Barbara". Cyclocross Rydułtowy to nie tylko rywalizacja, ale prawdziwe...

Drugoligowe seniorki Startu Pietrowice Wielkie pokonały Orła Łękawice [ZDJĘCIA] 

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz 5. kolejki II ligi kobiet w piłkę ręczną. Drugoligowa drużyna seniorek Startu Pietrowice Wielkie zmierzyła się z zawodniczkami LKS Orzeł Łękawica. Gospodynie od początku...

Laura Grzyb obroniła tytuł Mistrzyni Europy podczas gali w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA] 

- Jestem gotowa walczyć o pas Mistrzostw Świata - powiedziała Laura Grzyb po zwycięskiej walce o tytuł Mistrzyni Europy. Pięściarka z Jastrzębia-Zdroju w sobotni wieczór (7.10.) broniła tytułu w czasie gali w Hali Sportowo-Widowiskowej.

Błękitna Wstęga Balatonu 2023: Bieg w Przyrodzie, Bieg w Serce Natury [ZDJĘCIA] 

Najbardziej wyczekiwany cross w terenie leśnym znów porwał tłumy biegaczy i pasjonatów przyrody. Wydarzenie to od lat przyciąga elitarne grono biegaczy. Błękitna Wstęga Balatonu to adrenalina, rywalizacja i natura w jednym miejscu.

Raciborscy tenisiści zakończyli rozgrywki 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" 2023 [ZDJĘCIA] 

W sobotę przy ulicy Zamkowej rozegrano ostatnie spotkania cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023. Po dwunastu kolejkach na najwyższym stopniu podium stanął Marek Synowiec.

Raciborscy tenisiści na ostatniej prostej przed zakończeniem rozgrywek [ZDJĘCIA] 

W sobotę przy ulicy Zamkowej rozegrano przedostatni turniej cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023.  W sobotnich rozgrywkach zmierzyło się czternastu zawodników, którzy w pełnym słońcu walczyli...

Raciborskie "4 gemy" kontynuują tenisowe zmagania [ZDJĘCIA] 

Przy Zamkowej rozegrano kolejny turniej cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023.  W sobotnich rozgrywkach zmierzyło się czternastu zawodników.

Medale radlińskich szermierzy na Mistrzostwa Polski 

Dwa medale wywalczyli szermierze TS-u Górnik Radlin na Mistrzostwa Polski młodzików, które odbyły się w Opolu. 

Nie dał rady doświadczeniu i rywala kilogramom  

Witold Tetłak, zawodnik klubu Czarny Smok Wodzisław, zajął 2. miejsce na Mistrzostwach Polski w kick boxingu w formule light-contact seniorów. Zawody odbyły się w dniach 18 i 19 czerwca. 

Dni palanta w Cyprzanowie 

Od 1 do 3 lipca w Cyprzanowie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Schlagballa - Piłki Palantowej - o Puchar Starosty Powiatu Raciborskiego.

Medale szachistów z Rydułtów  

Zawodnicy UKS Ognisko Rydułtowy zdobyli 4 medale na Mistrzostwa Śląska juniorów w szachach klasycznych. 

W Godowie biegały całe rodziny  

Łukasz Mika z PAP Team’u zwyciężył w biegu głównym I Festiwalu Biegowego o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Zawody, w których udział wzięło ponad 170 zawodników odbyła się w 25 czerwca w Godowie.  

Wielkie karpie i sumy – do Roszkowa zjechała cała Polska   

Nawet gwałtowne burze i porywisty wiatr nie były w stanie przepędzić znad roszkowskiej żwirowni uczestników ogólnopolskich zawodów karpiowych, którzy od 22 do 26 czerwca polowali na największe okazy karpia i amura.

Czechy szczęśliwe dla Dominiki  

Dominika Bielecka zajęła 3. miejsce w 29 Międzynarodowym Biegu w Parku Zamkowym w czeskim Kravare. Impreza miała miejsce 19 czerwca.  

Bokser z Wodzisławia zdobył „Czarne diamenty” 

Adam Pawłowski, zawodnik BKS-u Jastrzębie w dobrym stylu zakończył pierwszą część sezonu i czeka na powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy. 

Rudy mają 65 lat 

Buk Rudy w tym roku obchodzi 65-lecie istnienia. Z tej okazji 2 lipca zaplanowane są uroczystości związane z jubileuszem powstania klubu.

Lilla House - 200 tancerzy na parkiecie  

Studio Tańca Lilla House zorganizowało tradycyjny Wakacyjny Przegląd Grup Tanecznych podobnie jak zimą odbył się w hali OSiR przy ulicy Łąkowej. Tegoroczna impreza zatytułowana była „Lilla Pleasure Makers…”, ponieważ patronem przeglądu tanecznego jest Bachus, bóg dobrej zabawy, tańca i obfitości.

Studenci PWSZ wymasowali sportowców  

Studenci III roku PWSZ w Raciborzu, specjalność odnowa biologiczna, przez dwa dni wykonywali masaż sportowy przed i po starcie.

Joanna Ogrodnik najlepsza na Śląsku 

W Rybniku w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju Jitsu reprezentująca zapaśniczy klub LKS Dąb Brzeźnica Joanna Ogrodnik wywalczyła złoty medal.

Gimnastycy z Radlina trafią pod skrzydła mistrza olimpijskiego 

Trzej młodzi zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin stają przed życiową szansą.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Wodzisławskich

Wodzisław. Największy salon 4F w regionie otwarty  

W maju, sponsor polskiej zimowej reprezentacji olimpijskiej, Firma 4F otworzyła w Wodzisławiu Śląskim stoisko firmowe z odzieżą i akcesoriami 4F oraz FOB.

Tekst sponsorowany

Obóz sportowy SMS Racibórz  

Gimnazjaliści z klas interdyscyplinarnych z SMS Racibórz i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 po raz czwarty uczestniczyli w obozie sportowo -  rekreacyjnym Dąbkach nad morzem. Impreza ta ma charakter cykliczny, odbywa się zawsze na przełomie maja i czerwca.

Młody Olimpijczyk   

W raciborskim Przedszkolu nr 13, po raz drugi odbyły się zawody Młody Olimpijczyk dla pięciolatków, w których rywalizowało 8 przedszkoli. Do sportowej rywalizacji stanęło 8 drużyn z przedszkoli nr  3, 12, 13, 15, 16, 20, 23 i 24, a najlepszą ekipą, która wywalczyła puchar przechodni było Przedszkole nr 15...

Dojyżdżali na kołach, abo na fōrach 

Grzegorz Buchalik prowadzi stronę Iskry Rowień pisząc po śląsku.

Zobacz więcej