Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Płomień Kobyla w A klasie! [WIDEO, ZDJĘCIA]   

W Pstrążnej rozegrano mecz XXI kolejki raciborskiej B klasy (grupa 1). Gospodarze podejmowali Płomień Kobyla, który wygrał do tej pory wszystkie mecze w tym sezonie. Tak było i tym razem, aczkolwiek LKS z Pstrążnej nie był łatwym rywalem do pokonania. Zobacz szczegóły w materiale wideo!

[ZDJĘCIA] Brzezie w A klasie. Wysoka wygrana w Pstrążnej  

W niedzielę zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w raciborskiej B klasie. Z grupy drugiej do A klasy awansowało LKS Brzezie. W XXVI kolejce pokonali na wyjeździe LKS Pstrążna 5:0. Zobacz zdjęcia!

[ZDJĘCIA] Koziołki dobiły Pstrążną w kwadrans  

Piłkarze B klasowego LKS Ruda Kozielska pojechali do ostatniej drużyny w tabeli po komplet punktów. Tak się też stało, ale kolejne trzy oczka nie przyszły łatwo. "Koziołki" do bramki trafiły dopiero w 75. minucie za sprawą Mariana Bachreja i w 90. ustaliły wynik golem autorstwa Zygmunta Kręcichwosta.

[FOTO] Tworków zdał egzamin z rejonowych przełajów na szóstkę  

Po raz pierwszy i raczej nie ostatni w Tworkowie odbył się Finał Rejonowy Sztafetowych Biegów Przełajowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Przez lata zawody te regularnie odbywały się w Raciborzu.

Szóstka Nędzy w Pstrążnej  

W piątkowe popołudnie w Pstrążnej swój mecz rozegrały drużyny trampkarzy młodszych miejscowego LKS oraz LKS 1908 Nędza. Spotkanie na swoją korzyść zdecydowanie rozstrzygnęli młodzi adepci piłki z Nędzy, wygrywając 6:0.

Cztery bramki Odry  

W Nieboczowach rozegrano mecz grupy B trampkarzy starszych podokręgu Racibórz. Miejscowa Odra podejmowała LKS Pstrążna.

Pstrążna ucieka ze "spadku". Pokonała Strzelca z Rzuchowa  

Bardzo dobrze rundę wiosenną rozpoczęli zawodnicy LKS Pstrążna. Już po pierwszym meczu rundy rewanżowej opuścili strefę spadkową, dzięki wygranej u siebie ze Strzelecem Rzuchów.

Pokazał kibicom gest Kozakiewicza, sędzia ukarał go kartką - VIDEO   

Zaległym meczem XIII kolejki spotkań rundę jesienną zakończyły: LKS Pstrążna i LKS Płomień Kobyla. Spotkanie obfitowało w sporą liczbę sytuacji podbramkowych. Sędzia meczu rozdał piłkarzom kilka kartek w tym jedną czerwoną. Wyrzucił z ławki rezerwowych trenera drużyny gospodarzy.

Rajd zaliczony, okolica zwiedzona!  

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w rekreacyjnym rajdzie "Rowerem po obszarze LYSKOR-u".

Mały-Wielki Gracz: Radosław Enerlich - LKS Pstrążna (cz. 26)   

Prezentujemy dwudziesty szósty odcinek zabawy "Mały-Wielki Gracz".

Barażu nie będzie, wszystko rozstrzygnął "zielony stolik" 

Wydział Gier Podokręgu Racibórz w czwartek zweryfikował ponownie wynik meczu XXV kolejki B klasy pomiędzy LKS Brzezie a LKS Pstrążna (3:3) jako walkower 0:3 na korzyść drużyny LKS Pstrążna ponieważ w drużynie gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik, który powinien pauzować za żółte kartki.

Wielkie strzelanie Pstrążnej i Pawłowa na koniec sezonu  

Aż 10 goli padło w meczu B klasy pomiędzy LKS Pstrążna - LKS Pawłów.

Derby z młodzieżowcami  

Do meczu Pstrążnej z Lyskami zawodnicy obu drużyn podchodzili z mieszanymi uczuciami, wszystko dlatego, że składy obu drużyn nie były optymalne. Na boisku pojawili się więc młodzieżowcy.

Brzezie zremisowało ze Pstrążną  

20 maja na stadionie PWSZ w Raciborzu spotkały się piąty w tabeli B klasy LKS Brzezie i przedostatni LKS Pstrążna. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzili goście. W drugiej części meczu drużynie z Brzezia udało się wyrównać i mecz zakończył się podziałem punktów.

SP 15 zdominowała finały rejonowe  

W rozegranych 16 maja na stadionie OSiR-u finałach rejonowych w czwórboju lekkoatletycznym najlepsi okazali się młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu.

Piątka Pietraszyna przeciw Pstrążnej  

Pietraszyn zrewanżował się Pstrążnej za porażkę w rundzie jesiennej.

Markowice gromią Pstrążną  

Trzynastka okazała się pechowa dla LKS Pstrążna, która przegrała spotkanie 13 kolejki w Markowicach z miejscowym LKS 07 Markowice 6:0.

Zobacz więcej