Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przejechał 700 kilometrów w dobę, czyli Śląski Maraton Rowerowy Mszana 2017

Po raz ósmy odbył się Śląski Maraton Rowerowy. Impreza od trzech lat organizowana jest w Mszanie przez Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie. Zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 100 km. Wielu przejechało ją kilkakrotnie w zależności od wybranego dystansu.

Przejechał 700 kilometrów w dobę, czyli Śląski Maraton Rowerowy Mszana 2017

Uczestnicy Śląskiego Maratonu Rowerowego jechali przez: Mszanę, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, czeską gminę Petrovice, Godów, Gorzyce, Krzyżanowice, Krzanowice, Racibórz, Lubomię i Wodzisław Śląski. Trasę należało pokonać w wyznaczonym limicie czasowym. Na najdłuższych dystansach zawodnicy muszą się zmieścić w czasie 24 godzin. Do tej pory rekordem było przejechanie 650 km. Tym razem pojawił się śmiałek deklarujący dystans 700 km. Próba zakończyła się sukcesem. Bogdan Adamczyk przejechał 7 pętli w czasie 23 godziny, 56 minut i 21 sekund, tym samym zmieścił się w wyznaczonym limicie czasowym. - Od początku szczerze mu kibicowałem, tym bardziej, że warunki na trasie były fatalne. Już od startu padało, lało w nocy i dopiero przed południem następnego dnia było lepiej. Ostatecznie się udało z czego jestem bardzo zadowolony - mówi Mirosław Kozielski, organizator Śląskiego Maratonu Rowerowego, który co roku wspiera Marszałek Województwa Śląskiego, Wójt Gminy Mszana, Wodzisławski Starosta, Starosta Raciborski, a także samorząd gminy Petrovice w Republice Czeskiej. Wsparcie organizacyjne zapewnia także burmistrz gminy Krzanowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].