Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Justyna Święty-Ersetic wraca do Raciborza ze złotem i srebrem olimpijskim. A tak zaczynała wielką karierę... Wywiad sprzed 9 lat [FILM]

W lipcu 2012 roku Justyna Święty udzieliła wywiadu Maciejowi Kozinie z Nowin i Jackowi Gąsce z Vanessy. Wtedy już sama kwalifikacja olimpijska była dla niej zaskoczeniem, a marzeniem... awans do finału.

Justyna Święty-Ersetic wraca do Raciborza ze złotem i srebrem olimpijskim. A tak zaczynała wielką karierę... Wywiad sprzed 9 lat [FILM]
W 2012 roku Justyna Święty liczyła, że sztafecie kobiet uda się pobiec z czasem lepszym niż 3.29. Po dziewięciu latach niebywałej pracy Polki pobiegły z czasem 3.20,53. W ten sposób ustanowiły nowy rekord Polski i zdobyły srebrny medal olimpijski.

Justyna Święty powiedziała w lipcu 2012 roku, że  kwalifikacja olimpijska jest dla niej zaskoczeniem, a polska sztafeta 4x400 metrów ma sporą szansę zakwalifikować się do finału. Cel? Czas lepszy niż 3.29. Tych planów nie udało się wtedy zrealizować. Polki pobiegły z czasem 3.30,15 i zakończyły start w eliminacjach.

W tym miejscu dodajmy, że na igrzyskach w Tokio sztafeta 4x400 m kobiet z Justyną Święty-Ersetic na ostatniej zmianie pokonała dystans w 3.20,53. Tym samym lekkoatletki pobiły rekord Polski oraz wywalczyły srebrny medal.

Również w Tokio polska sztafeta mieszana 4x400 metrów z Justyną Święty-Ersetic w składzie zdobyła złoty medal.

Raciborzanka Justyna Święty-Ersetic ma na swoim koncie m.in. brązowy i srebrny medal Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400 metrów (Londyn 2017, Doha 2019), dwa złote medale Mistrzostw Europy (sztafeta oraz indywidualny bieg na 400 metrów; Berlin 2018), a także jeden brązowy, trzy srebrne i dwa złote medale Halowych Mistrzostw Europy. W tym roku do kolekcji medali dołożyła te najcenniejsze - złoty i srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio.


Zobacz również:

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].