Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezes Wieczorek o 1 lidze pietrowickich szczypiornistek: "Nasz skład to mieszanka doświadczenia i młodości" [WYWIAD]

Przed rozpoczęciem sezonu rozmawiamy z Joachimem Wieczorkiem, prezesem i trenerem UKS Start Pietrowice Wielkie. Nawiązujemy m.in. do historycznego awansu szczypiornistek do 1 ligi. - Drużyny z gminy wiejskiej na tym poziomie nie ma. Jesteśmy więc fenomenem w skali ogólnopolskiej - mówi. Rozmawia Dawid Machecki.

Prezes Wieczorek o 1 lidze pietrowickich szczypiornistek: "Nasz skład to mieszanka doświadczenia i młodości" [WYWIAD]
- Cel jest bardzo prosty: chcemy zostać w 1 lidze na dłużej - mówi Joachim Wieczorek (fot. arch. prywatne)

- Pragnienie o 1 lidze pietrowickich szczypiornistek udało się spełnić. Jak długo o tym marzyliście?

- Graliśmy w 2 lidze cztery lata, o 1 marzyliśmy od co najmniej dwóch sezonów. Robiliśmy wszystko, żeby się to spełniło, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i przede wszystkim sportowym, bo trzeba było wygrać tę drugą ligę, żeby awansować.

- Tak więc ile trwało budowanie drużyny, która była zdolna do walki o awans?

- Konstruowaliśmy ją od trzech lat. Co roku dochodziły nowe zawodniczki. Szukaliśmy takich, które były zdolne zawalczyć o awans.

- Rozmawiamy przed rozpoczęciem sezonu. Znacie już pełny skład?

- Skład jest praktycznie ukształtowany, obecnie załatwiamy ostatnie transfery. Rynek transferowy nie jest dla nas łatwy, choćby ze względu na fakt, że nie dysponujemy jakimś super budżetem. Mimo tego udało nam się pozyskać kilka bardzo ciekawych zawodniczek. Pozyskaliśmy zarówno doświadczone i ograne zawodniczki w 1 lidze (Joanna Rodak, Sandra Matusik, Oliwia Przystalska), jak też bardzo obiecujące młode dziewczyny (Dominika Jakubiec, Wiktoria Pietryga, Alicja Skotnicka, Kamila Czapla). Nasz skład to taka mieszanka doświadczenia i młodości. Dodać należy, że zespół poprowadzi pan Michał Kmieć, którego zaangażowaliśmy w przerwie pomiędzy sezonami.

- A ile w pietrowickim klubie jest wychowanek?

- W obecnej ekipie są dwie – Wiktoria Kuroczik i Karolina Bugdoll, reszta to dziewczyny przyjezdne. Ale to nie jest tak, że nie mamy więcej wychowanek – spore grono gra w innych klubach, bo obecnie, chociażby z racji studiów mieszkają w innych miastach. Naszą chlubą jest m.in. Magdalena Reichel, która zadebiutowała w superlidze, w Enerdze Koszalin. To dowód na to, że piłka ręczna kobiet w Pietrowicach Wielkich jest na dobrym poziomie.

- Powrócimy do debiutu w 1 lidze. Potrafi pan wskazać w zespole kluczową zawodniczkę? Taką, która w ważnych momentach, weźmie na siebie odpowiedzialność.

- Piłka ręczna jest grą zespołową, trudno odpowiedzieć na to pytanie. Mamy kilka doświadczonych zawodniczek na wysokim poziomie. Będziemy dążyć do tego, aby zespół był w miarę równy – takie jest nasze zadanie jeśli chodzi o sprawy kadrowe. To zadanie na trochę dłuższy czas niż perspektywa kilku tygodni.

- A do czego dążycie?

- Cel jest bardzo prosty: chcemy zostać w 1 lidze na dłużej. Nie ma żadnej presji na jakiś wynik. Znamy swoją wartość. Ten sezon będzie dla nas bardzo wymagający, a środek tabeli będzie dla nas ogromnym sukcesem.

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].