Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wypoczynek Buków pokonał Adamowice [ZDJĘCIA]  

W sobotnim meczu 23 kolejki raciborskiej B klasy LKS Wypoczynek Buków podjął na swoim boisku LKS Adamowice. Drużyna gospodarzy z połowy stawki wygrała 2:1 z rywalem z przedostatniego miejsca tabeli. Wygrana jednak łatwa nie była, ponieważ goście nie grzeszyli brakiem waleczności.

Podział punktów Bukowa w starciu z Górkami Śląskimi [ZDJĘCIA]  

W spotkaniu 17 kolejki raciborskiej B klasy LKS Wypoczynek Buków zmierzył się z LKS Górki Śląskie. Drużyny zajmujące kolejno dziewiąte oraz ósme miejsce stoczyły w niedzielę mecz na wyrównanym poziomie.

Lider B klasy pokonany. Zacięta walka Pietraszyna z Bukowem [ZDJĘCIA]  

W meczu 11 kolejki raciborskiej B klasy obecny lider - KS Pietraszyn zmierzył się z LKS Wypoczynek Buków. Pierwsza połowa owocowała w wiele ciekawych sytuacji, lecz żadna z drużyn nie zdołała trafić do bramki przeciwnika. Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie. W 62 minucie padła pierwsza bramka dla drużyny gości. Kilka...

Wypoczynek Buków zdobywa cenne punkty w meczu z rezerwami Tworkowa [ZDJĘCIA]  

Niedzielne spotkanie 22 kolejki raciborskiej C klasy w Tworkowie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Rezerwy Tworkowa wyszły na prowadzenie po bramce w 21 minucie meczu. Sytuacja rozjuszyła zawodników LKS Wypoczynek Buków, którzy przed zejściem do szatni wyrównali wynik. Druga część spotkania zdecydowanie należała do lidera grupy....

Wypoczynek Buków coraz bliżej B klasy. Pewna wygrana w Bojanowie [ZDJĘCIA]  

W sobotę na boisku w Bojanowie miejscowa drużyna zmierzyła się z liderem raciborskiej C klasy - LKS Wypoczynek Buków. Faworyt z Bukowa nie zawiódł i zdobył osiem bramek. Aż trzy z nich na swoje konto zapisał Mateusz Korzonek. Gospodarzom udało się strzelić dwukrotnie do bramki przeciwnika.

Joanna Królczyk. Kobieta w Zarządzie Podokręgu Racibórz. 

Nie jest nowością określenie środowiska sportowego, że w Podokręgu Racibórz zasiadają "leśne dziadki". Tak się przyjęło nie tylko w tym raciborskim, że piłką sterują osoby już bardzo doświadczone. W ostatnich latach idzie jednak ku lepszemu i w zarządzie Podokręgu Racibórz mamy coraz więcej młodych osób chcących działać,...

Był taki mecz: LKS Górki Śląskie - LKS Wypoczynek Buków [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie LKS Górki Śląskie - LKS Wypoczynek Buków.

Grali nasi ligowcy [RAPORT] 

Po blisko trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa kolejne minuty na boiskach spędzili piłkarze z naszego regionu. Sprawdź jak prezentowali się zawodnicy z regionu w Ekstraklasie oraz ligach zagranicznych.

Podział punktów w Bukowie [ZDJĘCIA]  

W zaległym spotkaniu 2. kolejki C klasy (grupa 1) Wypoczynek Buków zremisował 2:2 z LKS-em Wojnowice.

Rezerwy Przyszłości Rogów wygrały w Bukowie [ZDJĘCIA]  

W spotkaniu 4. kolejki raciborskiej C klasy (grupa 1) Wypoczynek Buków przegrał na własnym boisku z drugą drużyną Przyszłości Rogów.

Patryk Królczyk w Piaście Gliwice! 

Występujący na pozycji bramkarza 25-letni zawodnik z Bukowa w powiecie wodzisławskim, Patryk Królczyk, został nowym zawodnikiem mistrza Polski - Piasta Gliwice.

Kadra Piasta na obóz w Telki. Jedzie zawodnik z Bukowa 

26 piłkarzy pojechało na zgrupowanie Piasta Gliwice w Telki. Do Węgier jedzie m.in. bramkarz z Bukowa Patryk Królczyk.

Bezbramkowy remis w Gorzycach [ZDJĘCIA]  

O Czarnych z Gorzyc od długich miesięcy mówi się jako o kandydacie do awansu z A klasy. Tymczasem w tym tygodniu Czarni wywalczyli zaledwie jeden punkt... w sobotę z Wypoczynkiem Buków.

Tylko remis Studziennej w Bukowie [ZDJĘCIA]  

Podopieczni trenera Grabinioka mieli solidną przewagę nad gospodarzami, ale wywieźli tylko albo aż remis, bo piłkarze z Bukowa mogli ten mecz wygrać. 

Dwa gole Damiana Michalika dla Olimpii 

Piłkarz z Czerwionki, Damian Michalik strzelił dwa gole dla pierwszoligowej Olimpii Grudziądz w wygranym 3:1 meczu w Olsztynie ze Stomilem. Drużyna z Grudziądza w której bramkarzem jest także zawodnik z Bukowa Patryk Królczyk nadal walczy o awans do Ekstraklasy.

Patryk Królczyk z Bukowa na zaplecze ekstraklasy [WYWIAD] 

Dziś, obchodzi swoje 23. urodziny, a jego drużyna - Olimpia Grudziądz jest blisko wywalczenia awansu do Lotto Ekstraklasy. Patryk Królczyk, to bramkarz z Bukowa, który ma za sobą przeszłość w niemieckim Augsburgu. Przez ostatni miesiąc był pierwszym bramkarzem, a w pięciu meczach puścił zaledwie jedną bramkę. Z Patrykiem rozmawiał Maciej Kozina.

Chałupki zaskoczyły Wypoczynek Buków i strzeliły aż pięć goli [ZDJĘCIA]  

Piłkarze z Bukowa przespali początek meczu. Nim się obudzili przegrywali u siebie już 0:3. Ostatecznie triumf Chałupek był jeszcze bardziej znaczny i to przed przerwą. Podopieczni Romana Kaczora wygrali 5:1.

Zobacz więcej