Notowania
W ramach raciborskiego serwisu internetowego raciborz.pl uruchomione zostało wirtualne Biuro Obsługi Interesantów (http://www.raciborz.pl/boi.php). Dzięki temu internauci otrzymali dostęp do wszystkich procedur wraz z wnioskami. Mają możliwość kontrolowania spraw - sprawdzenia w jakim wydziale znajduje się pismo, jaka osoba odpowiedzialna jest za prawidłowy przebieg postępowania, na jakim etapie jest procedura oraz w jakim terminie powinna zostać zakończona. Jedną z zakładek wirtualnego Biura Obsługi Interesantów jest również ankieta zadowolenia klienta, za pomocą której można ocenić sposób świadczonych usług w urzędzie.
Marek Moczulski nadal będzie kierował Zakładami Przemysłu Cukierniczego Mieszko. Rada Nadzorcza pozytywnie oceniła działania prezesa i powołała go na kolejną kadencję. Mandat zaufania otrzymał także Marek Malinowski. Na zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy z 2 czerwca przyjęto sprawozdanie finansowe spółki za 2005 r. Zysk netto 1,48 mln zł postanowiono przeznaczyć na pokrycie straty z lat ubiegłych. Członkowie zarządu otrzymali absolutorium z wykonania swoich obowiązków.
28 czerwca odbędzie się zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Rafametu SA z Kuźni Raciborskiej. Wcześniej, 12 czerwca, spółka opublikuje raport roczny za 2005 r.
Miasto szykuje się do dokapitalizowania Raciborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., które buduje bloki czynszowe przy ul. Kochanowskiego-Eichendorffa-Opawskiej. Prezydent zaproponował radnym, by wnieść do spółki aportem atrakcyjny teren inwestycyjny przy ul. Mariańskiej-Anny. Pozwoli to ubiegać się RTBS-owi o kredyt na kontynuację prac przy ul. Opawskiej.
Miasto zamierza odkupić od prywatnych osób dwie działki w Markowicach: przy ul. Henryka Jordana pod planowany plac zabaw przy miejscowej szkole oraz przy ul. Drzewieckiego pod przebicie do ul. Olimpijczyka. Jednocześnie, jeśli taką wolę wyrażą radni, magistrat zamierza skorzystać z prawa pierwokupu prawa użytkowania wieczystego działek pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Kobylskiej, które obecnie wchodzą w skład zasobu Emy Brzezie w upadłości. Wartość pięciu parcel oszacowano na ponad 81 tys. zł.