Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Dziewięć goli w Jankowicach [ZDJĘCIA] 

W meczu V kolejki raciborskiej B klasy Jankowice zmierzyły się u siebie z Gamowem. Gospodarze wygrali 6:3. Co ciekawe każda z dziewięciu bramek była innego autorstwa.

Dziewięć goli w Jankowicach [ZDJĘCIA]  

W meczu V kolejki raciborskiej B klasy Jankowice zmierzyły się u siebie z Gamowem. Gospodarze wygrali 6:3. Co ciekawe każda z dziewięciu bramek była innego autorstwa.

Piłkarki z Gamowa przegrały z Istebną [ZDJĘCIA]  

W sobotę na boisku w Gamowie rozegrano mecz III ligi kobiet pomiędzy UKS Gamów a Gimnazjum Istebna. Lepsze były przyjezdne, które wygrały 2:0.

Kolejny mecz odwołany. Prezes ROW-u zawiedziony 

Kobieca drużyna ROW-u Rybnik stworzona przez prezesa Tomasza Kieczkę nie ma konkurencji w trzeciej lidze. Silny zespół złożony od podstaw wysoko wygrywa swoje mecze, strzelając po kilkanaście goli. Rywale, aby nie dostawać batów obrali ostatnio inną drogę, co sprawiło rozgoryczenie u prezesa Kieczki. - Tydzień temu z meczu z nami zrezygnował...

LKS Gamów świętował swoją osiemdziesiątkę [ZDJĘCIA]  

W sobotę na boisku LKS Gamów odbyły się uroczystości związane z osiemdziesiątymi urodzinami klubu. 

UKS Gamów zakończył rundę jesienną [ZDJĘCIA]  

Piłkarki nożne trzecioligowego UKS Gamów zakończyły rozgrywki rundy jesiennej w grupie śląskiej II. Drużyna, którą opiekuje się Alojzy Pieruszka plasuje się w środku tabeli, a w sobotę przegrała u siebie z wiceliderem rozgrywek - Gimnazjum Istebna 2:1. Łącznie dziewczyny wygrały cztery mecze, cztery też przegrały i jeden zremisowały...

Zryw Rudnik z pucharem wójta [ZDJĘCIA]  

28 czerwca w niedzielne popołudnie na boisku sportowym LKS Gamów odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Rudnik w którym wystąpiły drużyny: LKS Gamów, LKS Grzegorzowice i LKS „Zryw' Rudnik.

[WIDEO] Dziadek strzelał w Gamowie  

Już prawie dziewięć miesięcy LKS Gamów nie wygrał meczu w raciborskiej A klasie. Przez ten czas zdołał spaść z drugiego miejsca w czubie tabeli na drugie z końca tabeli. W niedzielę Gamów bliski był odebrania punktów pretendentowi do awansu - Zameczkowi Czernica. Ostatecznie wygrali przyjezdni dzięki dobrej postawie Damiana Dziadka....

[ZDJĘCIA] Gamowianki przegrały z Wilkami i spadły o dwie lokaty  

W sobotę w Gamowie rozegrano mecz 17. kolejki spotkań III ligi kobiet. Miejscowy UKS podejmował Wilki Wilcza.

Piękny gol Dudacego! Gol-kandydat do bramki rundy - zobacz wideo!  

Kibice zgromadzeni na trybunach przy boisku LKS Gamów nie mają wątpliwości, że trafienie Artura Dudacego jest jednym z piękniejszych tej rundy. Borucin wygrał w Gamowie 2:0. Drugiego gola dołożył Przemysław Ekiert.

Sędziowie czekali, piłkarki czekały... a ze Świerklan ani telefonu  

Ponownie na mecz trzeciej ligi kobiet nie dojechała drużyna Czarnych Świerklany. Spotkanie UKS Gamów - Czarne Świerklany II miał się odbyć w sobotnie popołudnie.

III liga: Gamowianki zmierzyły się z Polonią Tychy - zobacz wideo!  

To debiut materiału wideo z kobiecej trzeciej ligi w piłce nożnej na portalu sportnowiny.pl. Dzielnie walczące piłkarki UKS Gamów nieznacznie uległy we wtorkowe popołudnie na własnym boisku Polonii Tychy 0:2.

UKS Gamów szuka piłkarek  

Zespół z Gamowa występujący w III lidze piłki nożnej kobiet poszukuje chętnych dziewczyn do zespołu. W sobotę podopieczne Alojzego Pieruszki przegrały z rezerwami Czarnych Sosnowiec 0:3. Gamów przez cały mecz grał "jedenastką" bez zmian z powodu braków kadrowych.

Gamów z Pawłowem na remis  

Obie drużyny w minionym sezonie rywalizowały w B klasie. Tym razem jak określany jest mecz - "derby" sąsiednich miejscowości został rozegrany w ramach raciborskiej A klasy. W spotkaniu padł remis 2:2.

LKS Studzienna w okręgówce 

Zamiast Borucina do okręgówki awansuje Studzienna, Gamów wskakuje do A klasy, a Wojnowice zagrają baraż z Zabełkowem o wolne miejsce w B klasie.

LKS Studzienna czy LKS Orzeł Mokre? Co z Gamowem, Wojnowicami i Zabełkowem? 

Zawirowania związane z wycofaniem się drużyny KS Naprzód Borucin z rozgrywek klasy okręgowej, z każdym dniem dostarczają więcej znaków zaytania, a niżeli trafnych odpowiedzi.

Dzimierz w "C", Gamów w "A" klasie 

Do niespodziewanej sytuacji doszło w rozgrywkach piłkarskich podokręgu Racibórz. Piąta drużyna A klasy LKS Dzimierz wycofała się z rozgrywek, przez co jej miejsce zajmie trzecia drużyna B klasy minionego sezonu - LKS Gamów.

Owsiszcze bliżej A klasy - wideo!  

Zobacz materiał wideo z niedzielnego meczu raciborskiej B klasy. W Gamowie, gospodarze, którzy byli wiceliderami podejmowali trzecie w tabeli Owsiszcze. Zobacz wideo!

Zobacz więcej