Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Rozegrali turniej OSP w piłce halowej o Puchar Wójta Gminy Gorzyce [ZDJĘCIA, WIDEO] 

W Gorzyczkach odbył się turniej strażaków OSP w piłce halowej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Gorzyce. W zmaganiach udział wzięło 8 drużyn z 7 jednostek strażackich. 

Kornowac i Bełsznica odrobili zaległości [ZDJĘCIA] 

W czwartkowe popołudnie na boisku w Kornowacu rozegrano zaległy mecz XVII kolejki spotkań raciborskiej B klasy pomiędzy gospodarzami a Rozwojem Bełsznica.

Rozegrali turniej OSP w piłce halowej o Puchar Wójta Gminy Gorzyce [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W Gorzyczkach odbył się turniej strażaków OSP w piłce halowej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Gorzyce. W zmaganiach udział wzięło 8 drużyn z 7 jednostek strażackich. 

Rozwój Bełsznica wygrał z LKS-em Pawłów [WIDEO]  

W meczu 15. kolejki piłkarskiej A klasy raciborskiej, Rozwój Bełsznica wygrał z LKS-em Pawłów 4:3. 

Mistrzostwo Śląska dla Leny z Bełsznicy! 

Lena Gruca z Bełsznicy, reprezentująca Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso z Jastrzębia Zdroju, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów w skokach przez przeszkody. Halowe Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Halowe Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody odbyły...

Groźny wypadek podczas rajdu. Kierowca wpadł w poślizg 

Wracamy do sprawy wypadku w Bełsznicy, do którego doszło podczas rajdu samochodowego. Z oficjalnego komunikatu wodzisławskiej policji wynika, że kierowca jednego z uczestniczących w rajdzie pojazdu wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Ranny pilot został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Katowicach.

Chwile grozy na rajdzie w Bełsznicy. Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewa  

W czasie rajdu samochodowego w Bełsznicy doszło do poważnego zdarzenia. - Na jednym z odcinków rajdu samochodowego samochód wypadł z drogi i uderzył w najpierw jedno, następnie drugie drzewo - dowiadujemy się od dyżurnego PSP w Wodzisławiu. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wicher Płonia podniósł się z wyniku 0:2 [ZDJĘCIA]  

W raciborskiej C klasie rozegrano III kolejkę spotkań. Wicher Płonia mimo, że przegrywał 0:2, pokonał Rozwój Bełsznica 3:2.

Rezerwy Turzy Śląskiej pokonały Rozwój Bełsznica i czekają na baraż [ZDJĘCIA]  

Druga drużyna Unii Turza Śląska wygrała mecz z Rozwojem Bełsznica i zajęła drugie miejsce w tabeli raciborskiej B klasy premiowane możliwością rozegrania barażu o A klasę. Unici zagrają go z drugim miejscem grupy Racibórz II - LKS Pawłów.

Kornowac i Bełsznica odrobili zaległości [ZDJĘCIA]  

W czwartkowe popołudnie na boisku w Kornowacu rozegrano zaległy mecz XVII kolejki spotkań raciborskiej B klasy pomiędzy gospodarzami a Rozwojem Bełsznica.

250 tysięcy złotych w gminie Gorzyce. Najwięcej dla Unii Turza Śląska i Czarnych Gorzyce 

Zapoznaj się z zarządzeniem wójta gminy Gorzyce w sprawie przyznania dotacji na realizację zadań publicznych w dziedzinie wspierania i upowszechaniania kultury fizycznej i sportu w 2014 roku.

Rezerwy Pawłowa pokonały Rozwój Bełsznica - zobacz wideo!  

W niedzielę w raciborskiej C klasie rozegrano mecz drugiej drużyny LKS Pawłów z LKS Rozwój Bełsznica. Rezerwy nie miały większych problemów z ekipą przyjezdną wygrywając 6:1.

Rozwój zatrzymany jednym Ruchem [foto]  

Pięć bramek obejrzeli kibice Ruchu Bolesław i Rozwoju Bełsznica w sobotnim meczu C klasy Podokręgu Racibórz.

Marcin Kołoczek Mistrzem Polski w Supermoto 

  Mieszkaniec Bełsznicy, startujący w barwach WarllaV Racing Club Zielona Góra został bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem tegorocznego cyklu MP w „królewskiej” klasie S1. Został też wicemistrzem kraju w klasie open.