Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zoo-Mar JP Telebim RLPS: Powrót do rozgrywek po świąteczno-noworocznej przerwie dla niektórych [ZDJĘCIA] 

Po świąteczno-noworocznej przerwie wróciły rozgrywki Zoo-Mar JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Siódma kolejka nie przyniosła niespodzianek. Faworyci zwyciężyli w swoich spotkaniach, chociaż niektórzy potrzebowali zimnego prysznica...

Zoo-Mar JP Telebim RLPS: Nowiny po wygranej z Lunatykami zwiększają przewagę nad czołówką [ZDJĘCIA] 

Wyjątkowo w niedzielne popołudnie rozegrano kolejne spotkania Zoo-Mar JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. W szóstej kolejce Enter zmierzył się z Agrotimem, Złotnik z Omertą, a Lunatycy z Nowinami. W lidze kobiet pierwsza drużyna...

Zoo-Mar JP Telebim RLPS: Enter z trudem pokonał Szkołę Językową w V kolejce [ZDJĘCIA] 

W niedzielne przedpołudnie rozegrano cztery spotkania Zoo-Mar JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Zobacz jak poszło Twojej ulubionej drużynie.

Podział punktów na szczycie grupy B śląskiej siatkówki [ZDJĘCIA] 

W sobotnim spotkaniu I ligi śląskiej mężczyzn w siatkówkę na parkiecie Areny Rafako w Raciborzu zmierzyła się czołówka grupy B. Klub Siatkarski Racibórz zmierzył się z SK Górnik Radlin. Po wygranym tie-breaku Racibórz zajmuje 1 miejsce...

Zoo-Mar JP Telebim RLPS: Dwa szybkie mecze oraz walka do ostatniego punktu [ZDJĘCIA] 

W niedzielne przedpołudnie rozegrano cztery spotkania Zoo-Mar JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Zobacz jak poszło Twojej ulubionej drużynie.

Klub Siatkarski Racibórz wygrywa z Cieszynem w tie-breaku [ZDJĘCIA] 

W sobotni wieczór rozegrano mecz drugiej kolejki 1 Ligi Śląskiej w siatkówkę. Klub Siatkarski Racibórz podjął w hali Arena Rafako drużynę Talent Sferawent Cieszyn.

Zoo-Mar JP Telebim RLPS: Raciborska Liga Piłki Siatkowej wystartowała z nowym sezonem [ZDJĘCIA] 

Za nami pierwsza kolejka 26. sezonu Zoo-Mar JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Do Ligi Mężczyzn zgłosiło się siedem drużyn: Enter, Lunatycy, Nowiny, Omerta, Agrotim, Progress, Złotnik. Z kolei do Ligi Kobiet zgłosiło się pięć...

Turniej 25-lecia Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej [ZDJĘCIA] 

7 maja przez całą sobotę w Arenie Rafako świętowano 25-lecie raciborskiej amatorki w siatkówkę. Siedem drużyn zmierzyło się ze sobą w dwóch grupach, aby następnie wyłonić zwycięzcę w wieczornym finale. Emocji nie brakowało - wszystkie...

Prawdziwe siatkarskie święto przed nami. Już w sobotę finały ZOO-MAR JP Telebim RLPS! 

Już w ten weekend zapraszamy na 25 finały Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. RLPS obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia i jest to kawał siatkarskiej historii Raciborza. Zapraszamy wszystkich do kibicowania swoim ulubieńcom.

Zoo-Mar JP Telebim RLPS: Niesamowity zwrot akcji w meczu na szczycie [ZDJĘCIA] 

W Arenie Rafako rozegrano 12. kolejkę rozgrywek Zoo-Mar JP Telebim RLPS. W meczu na szczycie Enter zmierzył się z Nowinami. Początkowa przewaga Nowin została rozbita i Enter odrobił stratę, a następnie wygrał tie-breaka. W kolejnych spotkaniach...

Kadetki z UKS Krzanowice wywalczyły brąz na Mistrzostwach Śląska 

W finale Mistrzostw Śląska kadetek, który odbył się w miniony weekend w Pszczynie wystartowały 24 najlepsze pary na Śląsku. Wśród nich były dwie pary UKS Krzanowice: Jaschek Aleksandra i Kerner Julia oraz Deeg Wiktoria i Bartosiewicz Joanna.

Mistrzostwa Województwa Śląskiego Juniorek w Siatkówce Plażowej w Krzanowicach  

Gmina Krzanowice w ten weekend (4-5 czerwca) gościła finalistki Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorek w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji przystąpiło 16 par, które zwycięsko przebrnęły przez turnieje półfinałowe.

Półfinały Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce plażowej w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

W niedzielę przy Akacjowej w Krzanowicach od samego rana rywalizowały ze sobą juniorki o awans do finałów Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej. Zawodniczki UKS-u awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się w Pszczynie.

Półfinał Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce plażowej w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

W sobotę 21 maja przy szkole podstawowej w Krzanowicach rozegrano pierwszy półfinał Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce plażowej.

Miasto Racibórz zwycięskie w siatkarskim starciu samorządowców [ZDJĘCIA]  

W sobotę z samego rana w hali Arena Rafako odbył się II turniej siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn z Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika oraz Żor.

SP Krzanowice wygrała Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt [ZDJĘCIA]  

W SP Krzanowice odbył się finał rejonowy w piłce siatkowej dziewcząt - kat. Igrzyska Dzieci. 

Szkoła Podstawowa z Jankowic wygrała Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej chłopców [ZDJĘCIA]  

Szkoła Podstawowa z Jankowic zwyciężyła w finałach rejonowych w piłce siatkowej chłopców w kat. Igrzyska Dzieci, które odbyły się 11 maja na boisku SP 18 w Raciborzu.

Turniej 25-lecia Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej [ZDJĘCIA]   

7 maja przez całą sobotę w Arenie Rafako świętowano 25-lecie raciborskiej amatorki w siatkówkę. Siedem drużyn zmierzyło się ze sobą w dwóch grupach, aby następnie wyłonić zwycięzcę w wieczornym finale. Emocji nie brakowało - wszystkie mecze finałowe kończyły się tie-breakami.

“Amatorska? To jest miłość”. 25 lat ligi amatorów siatkówki w Raciborzu [WSPOMNIENIA LIVE]  

Byliśmy z kamerą “na żywo” Nowin w Arenie Rafako, gdzie rozegrano mecz pokazowy pomiędzy drużynami złożonymi z siatkarzy-amatorów, którzy występowali w pierwszych sezonach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Spotkali się na parkiecie 7 maja, tak jak grali przed laty w tej samej hali o mistrzostwo ligi. Wszyscy oldboje cenią sobie...

Mistrzostwa Raciborza w Dwójkach Siatkarskich Dziewcząt 

W piątek 29 kwietnia na salach gimnastycznych Szkoły Podstawowej nr 18 odbyły się Mistrzostwa Raciborza w Dwójkach Siatkarskich Dziewcząt kl. VII i VIII pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz.

Drugie miejsce raciborskiego „ekonomika” w półfinale wojewódzkim licealiady w siatkówce [ZDJĘCIA]  

Tym razem Arena Rafako stała się areną siatkarską, w której na dwóch boiskach rozgrywane były zawody sportowe w ramach Szkolnego Związku Sportowego.

Enter mistrzem 25. sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej ZOO-MAR JP Telebim RLPS [NOWE ZDJĘCIA I WYRÓŻNIENIA]  

23 kwietnia w Arenie Rafako rozegrano jubileuszowy finał 25 sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. To było wielkie święto dla wszystkich miłośników siatkówki. Po nieudanych ostatnich dwóch sezonach tym razem udało się sfinalizować rozgrywki z przytupem.

Prawdziwe siatkarskie święto przed nami. Już w sobotę finały ZOO-MAR JP Telebim RLPS! 

Już w ten weekend zapraszamy na 25 finały Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. RLPS obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia i jest to kawał siatkarskiej historii Raciborza. Zapraszamy wszystkich do kibicowania swoim ulubieńcom.

Klub Siatkarski Racibórz przełamał falę pecha [ZDJĘCIA]  

W Powiatowym Centrum Sportu odbył się mecz w ramach rozgrywek 2 ligi śląskiej w siatkówkę mężczyzn. Klub Siatkarski Racibórz zmierzył się z MKS Będzin, który zajmuje jedno miejsce niżej w tabeli.

Uczniowie SP 18 w Raciborzu wygrali Finał Miejski w siatkówce [ZDJĘCIA]  

Tym razem na parkiecie Areny Rafako zmagania siatkarskie w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej prowadzili chłopcy.

Zoo-Mar JP Telebim RLPS: Enter zwycięski w meczu na szczycie [ZDJĘCIA]  

Za nami 14. kolejka rozgrywek Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Na parkiecie Areny Rafako zostało rozegranych pięć spotkań. W lidze kobiet faworytki - TKKF Jastrząb oraz Inbras Lejdis bez problemów pokonały swoje rywalki w trzech setach. W emocjonującym meczu na szczycie Enter pokonał Lunatyków wynikiem 3:1. Złotnik zdobył pierwsze ligowe punkty...

Reprezentacja SP w Krzanowicach wygrała finał miejski czwórek siatkarskich dziewcząt [ZDJĘCIA]  

SP w Krzanowicach pokonała SP 18 w Raciborzu 2:1 w finale miejskim czwórek siatkarskich dziewcząt klas 4-6. 

Zobacz więcej