Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nie wszystkie baseny zostaną otwarte już w piątek 28 maja. Gdzie będzie można popływać w najbliższy weekend? 

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia sanitarne. Od 28 maja przywrócono możliwość korzystania z krytych pływalni. Sprawdziliśmy, gdzie i od kiedy w naszym regionie będzie można popływać.

Mroźny i śnieżny duathlon w Szymocicach [ZDJĘCIA] 

Tradycyjnie jak co roku na Leśnej Polanie w Szymocicach odbyły się zawody w duathlonie. To już piąta edycja, w której udział wzięło blisko 30 zawodników. Zawodnicy nie patrząc na zimowe warunki wyruszli w trudną trasę biegnąc jak i jadąc...

Nie wszystkie baseny zostaną otwarte już w piątek 28 maja. Gdzie będzie można popływać w najbliższy weekend? 

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia sanitarne. Od 28 maja przywrócono możliwość korzystania z krytych pływalni. Sprawdziliśmy, gdzie i od kiedy w naszym regionie będzie można popływać.

Futbolowa rewolucja. W Nędzy powołano szkółkę piłkarską  

Wraz z początkiem lutego powołano Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy 21 Nędza (GMKS 21 Nędza). To twór o charakterze szkółki piłkarskiej, gdzie będą szkolić się najmłodsi mieszkańcy - w wieku od 4 do 16 lat.

Nie będzie duathlonu w Szymocicach 

W ostatnich latach na początku stycznia rozgrywano zawody "Duathlon o Puchar Wójta Gminy Nędza". W tym roku imprezy nie będzie.

Mroźny i śnieżny duathlon w Szymocicach [ZDJĘCIA]  

Tradycyjnie jak co roku na Leśnej Polanie w Szymocicach odbyły się zawody w duathlonie. To już piąta edycja, w której udział wzięło blisko 30 zawodników. Zawodnicy nie patrząc na zimowe warunki wyruszli w trudną trasę biegnąc jak i jadąc na rowerach. Zobacz zdjęcia z trasy.

Zawody strażackie na wesoło  

Dziś OSP Szymocice zorganizowało strażackie zawody na wesoło. Wzięło w nich udział pięć drużyn z Szymocic, Nędzy, Babic, Gamowa oraz Jankowic.

Zawody wędkarskie w Szymocicach  

W sobotę na akwenie AquaBrax Szymocice odbyły sie zawody wędkarskie.

Duathlon na Leśnej Polanie [ZDJĘCIA]  

Na terenie ośrodka Leśna Polana w Szymocicach odbyły się w sobotę zawody w duathlonie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 16 km biegnąc, następnie jadąc rowerem i ponownie biegnąc. Udział wzięło kilkudziesięciu uczestników w tym jedna kobieta (krótszy dystans). Zobacz zdjęcia!

Kazimierz Grycman i Stanisław Odróbka zwycięzcami duathlonu o puchar wójt Anny Iskały  

W sobotę na terenie Leśnej Polany w Szymocicach rozegrano II duathlon o puchar wójta gminy Nędza. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych.

II duathlon o puchar wójta gminy Nędza 

14 grudnia w ośrodku "Leśna Polana" w Szymocicach odbędzie się II duathlon o puchar wójta gminy Nędza.

Przedsmak zawodów Leśna Polana Tour  

W Szymocicach odbył się dzisiaj Marsz Nordic Walking o Puchar Wójta Gminy Nędza. Wystartowało około 30 uczestników.

Mistrzynie Polski wznowiły treningi  

Z jedną zmianą w kadrze treningi do nowego sezonu rozpoczęły pięciokrotne mistrzynie Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz. Pierwszy trening piłkarki odbyły w poniedziałkowe popołudnie na obiekcie sportowym LKS 1908 Nędza.

Futbol w gumiokach 

W sobotnie popołudnie w Szymocicach odbył się Turniej o Kalosz Wójta gminy Nędza. Udział wzięły trzy drużyny z Szymocic, Babic i Nędzy. ZOBACZ WIDEO.

Japońskie walki na Leśnej polanie 

Od 19 do 26 lipca w ośrodku wypoczynkowym Leśna polana w Szymocicach trwało zgrupowanie adeptów aikido - japońskiej sztuki walki, którzy przyjechali m.in. z Bułgarii, Słowacji, Czech a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich.