III YETI w Wodzisławskim Centrum Kultury
YETI - Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca). Pod tą tajemniczą nazwą kryje się konkurs dla młodych miłośników Lego i majsterkowania.
Wodzisław, Kubsza 17
W sobotę 10 lutego 2018 roku od 9:00 do 13:00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza małych odkrywców, młodych naukowców i majsterkowiczów wraz ze swoimi rodzicami na wyjątkową imprezę. Z Akademią Techniczną Małolata będzie można zgłębić po raz trzeci meandry świata nauki i techniki. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Zasady udziału w imprezie są bardzo proste. Uczestnik buduje w domu ze swoich klocków lego dowolny projekt i zgłasza go do konkursu. Rodzaj klocków (ogólne, duplo, technics, mindstorms czy bionicle) jest dowolny. W dniu imprezy należy przynieść ze sobą swój projekt. Jury oceni wszystkie prace i wyłoni zwycięzców. Ponadto, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania czy programowania i rozwiąże test z wiedzy technicznej. Za udział we wszystkich częściach uczestnik otrzymuje punkty, których suma da wynik, na podstawie którego przyznane zostaną miejsca. Wśród nagród znajdą się dyplomy, pamiątkowe znaczki i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Podział wiekowy uczestników:
- klasy I-III (szkoły podstawowe)
- klasy IV-VI (szkoły podstawowe)
- klasy VII i gimnazjalne
- Konkurs jest uzupełnieniem oferty zajęć naszej placówki, kierowanych w stronę najmłodszych majsterkowiczów, jak "Legomaniacy" i "Akademia Bystrzak". Ciekawa oferta na twórcze spędzenie wolnego czasu i dotychczasowe zainteresowanie konkursem pozwalają mieć nadzieję, że kolejna jego edycja również spotka się z dużym zainteresowaniem - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
W ubiegłym roku w konkursie wzięli udział uczestnicy w przedziale wiekowym od 5 do 14 lat. Efektem ich pracy były wspaniałe projekty lego: od zwykłych przez City, Bionicle, Technic do Mindstorms. Oprócz przedstawienia swoich projektów, uczestnicy wzięli też udział w warsztatach i pracowniach:
Warsztat Spawalskiego, gdzie zadaniem było sklejenie robota z kartonu i innych ogólnie dostępnych materiałów,
Warsztat elektroniki, gdzie z użyciem lutownicy wykonywali prosty układ elektroniczny,
Warsztat programowania Scratch,
Warsztat Majsterklepki, w którym musieli wykonać model prostego parowozu,
Laboratorium Eko-Energii, gdzie sprawdzali jakie napięcie można uzyskać z prostego ogniwa wykonanego z owoców, warzyw lub ziemniaków.
Każdy uczestnik miał również okazję wykazania się swoją wiedzą z techniki wypełniając prosty test na komputerze.
Liczba uczestników konkursu jest ograniczona do 45 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia wysyłamy na adres neit@op.pl lub dorota.krawczyk@wck.wodzislaw.pl