Halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) zaprasza 13 lutego (wtorek) na obchody dnia zakochanych. Przygotowano szereg atrakcji dla zakochanych i nie tylko.
Rybnik
Ostatki w Halo! Rybnik zapowiadają się wyjątkowo. Najpierw odbędą się warsztaty prowadzone przez Marię Budny-Malczewską, znaną rybnicką malarkę, podczas których wyczarować będzie można walentynkową pamiątkę. Następnie rozpocznie się koncert grupy Pieprzyk, który przypadnie do gustu wszystkim ceniącym dobrą piosenkę autorską.
godz. 14.00 – warsztaty malowania wzorów henną na dłoni, możliwość stworzenia własnej walentynki – drewniane serduszko dla każdego! Prowadzenie: Maria Budny-Malczewska.
godz. 17.00 – chwila refleksji i dobrej muzyki z autorskimi tekstami w wykonaniu rybnickiego zespołu Pieprzyk. Będzie pikantnie!
---------------------
Tak grupa pisze o sobie:
Pieprzyk gra po prostu piosenkę. Prostą, lecz nie prostacką. Śpiewaną prozę życia. Niewydumanym tekstom towarzyszy muzyczna zwyczajność. Zgodnie z nazwą wszystko zestawione jest ze smakiem i doprawione w sam raz.
Pieprzyk - Hanna Jakubowska (śpiew, gitara), Zbigniew Dobrzyński (gitara, śpiew) - zadebiutował w 2010 roku podczas III Konkursu Piosenki Poetyckiej „Sowa” w Rybniku. Nieśmiała prezentacja autorskich utworów została wyróżniona drugą nagrodą i przyniosła propozycję kilku kolejnych występów, zmuszając członków duetu do intensywnej pracy twórczej i zgromadzenia koncertowego materiału.
Sukces ten zachęcił również do próbowania swoich sił w konkursach i na scenach festiwali piosenki poetyckiej, studenckiej czy turystycznej w całej Polsce. Muzyczne zmagania systematycznie wzbogacały duet o nowe doświadczenia, marzenia oraz przyjaźnie i słuchaczy.
Od czasu do czasu spadały na Pieprzyk zaszczyty. Mógł sobie więc popękać z dumy jako laureat konkursu „O ślad” podczas X Zajazdu Bardów (2011) oraz zdobywca I miejsc w V Przeglądzie Utworów z Charakterem na MFPT Kropka w Głuchołazach (2011) i na festiwalu z okazji Jubileuszu 85-lecia Schroniska Pod Biskupią Kopą (2012), II miejsc podczas VII Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej (2011) i XXIII Poetycko-Muzycznej Bitwy Pod Gorlicami (2017) i dwóch wyróżnień – podczas XVII Poetycko-Muzycznej Bitwy Pod Gorlicami (2011) i V Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina” (2012).