Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zwycięskie starcie Startu Pietrowice Wielkie z Krakowem [ZDJĘCIA]  

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz II ligi w piłkę ręczną kobiet. Zawodniczki Startu II Pietrowice Wielkie zmierzyły się z KUSY FCH. Wyrównany mecz rozpoczynający rundę rewanżową zakończył się wygraną...

Marcin Piwoński o przyszłości Odry Wodzisław [WYWIAD] 

Rozmawiamy z prezesem Marcinem Piwońskim o fascynacjach, celach i planach na przyszłość. Odkryjcie z nami tajniki sukcesu i determinacji, które kształtują dzisiaj oblicze jednego z najważniejszych klubów sportowych w regionie.

Silesian MMA 13 w Rybniku-Boguszowicach [ZDJĘCIA] 

Silesian MMA 13 to nie tylko impreza sportowa. To spektakl, w którym sport miesza się z pasją, a adrenalina tka niesamowite historie na włóknie każdej walki. Tak też było podczas 13. gali w Rybniku — Boguszowicach.

Cyclocross Rydułtowy: Błotne próby i bardzo duże emocje w zimowych warunkach [ZDJĘCIA] 

W Rydułtowach rozgorzała znów pasja do kolarstwa, gdyż miasto było świadkiem niezwykłych zmagań podczas Mistrzostw w Kolarstwie Górskim i Przełajowym na terenie zbiornika "Barbara". Cyclocross Rydułtowy to nie tylko rywalizacja, ale prawdziwe...

Drugoligowe seniorki Startu Pietrowice Wielkie pokonały Orła Łękawice [ZDJĘCIA] 

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz 5. kolejki II ligi kobiet w piłkę ręczną. Drugoligowa drużyna seniorek Startu Pietrowice Wielkie zmierzyła się z zawodniczkami LKS Orzeł Łękawica. Gospodynie od początku...

Laura Grzyb obroniła tytuł Mistrzyni Europy podczas gali w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA] 

- Jestem gotowa walczyć o pas Mistrzostw Świata - powiedziała Laura Grzyb po zwycięskiej walce o tytuł Mistrzyni Europy. Pięściarka z Jastrzębia-Zdroju w sobotni wieczór (7.10.) broniła tytułu w czasie gali w Hali Sportowo-Widowiskowej.

Błękitna Wstęga Balatonu 2023: Bieg w Przyrodzie, Bieg w Serce Natury [ZDJĘCIA] 

Najbardziej wyczekiwany cross w terenie leśnym znów porwał tłumy biegaczy i pasjonatów przyrody. Wydarzenie to od lat przyciąga elitarne grono biegaczy. Błękitna Wstęga Balatonu to adrenalina, rywalizacja i natura w jednym miejscu.

Raciborscy tenisiści zakończyli rozgrywki 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" 2023 [ZDJĘCIA] 

W sobotę przy ulicy Zamkowej rozegrano ostatnie spotkania cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023. Po dwunastu kolejkach na najwyższym stopniu podium stanął Marek Synowiec.

Raciborscy tenisiści na ostatniej prostej przed zakończeniem rozgrywek [ZDJĘCIA] 

W sobotę przy ulicy Zamkowej rozegrano przedostatni turniej cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023.  W sobotnich rozgrywkach zmierzyło się czternastu zawodników, którzy w pełnym słońcu walczyli...

Raciborskie "4 gemy" kontynuują tenisowe zmagania [ZDJĘCIA] 

Przy Zamkowej rozegrano kolejny turniej cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023.  W sobotnich rozgrywkach zmierzyło się czternastu zawodników.

Raciborscy tenisiści kontynuują turniejowe rozgrywki [ZDJĘCIA]  

W sobotę 17 czerwca na kortach tenisowych przy Zamkowej rozegrano kolejną rundę turnieju tenisa ziemnego amatorów ośmiu par deblowych w formacie "4 gemy". W sobotnich tenisowych rozgrywkach wzięło udział 13 zawodników.

Na stawach koła wędkarskiego Obora odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka [ZDJĘCIA]  

W niedzielę 4 czerwca na stawach koła wędkarskiego „Obora” zorganizowane zostały zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. 

Tenisowe zmagania na kortach raciborskiego OSiR-u [ZDJĘCIA]  

Raciborscy tenisiści nie zwalniają tempa i kontynuują zmagania na kortach OSiR-u. Piękne słoneczne niebo, wspaniała sportowa rywalizacja oraz kolejna okazja do spotkania pasjonatów tenisa. W sobotnim turnieju tenisa ziemnego amatorów ośmiu par deblowych w formacie "4 gemy"wzięło udział 15 zawodników.

Bilardowa rewolucja na Śląsku: Jak klub z Wodzisławia Śląskiego podbija polską ligę bilardową  

Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski jest Klubem Sportowym, a jednocześnie jedynym na Śląsku niekomercyjnym klubem bilardowym, który powstał w celu realizowania i rozwoju pasji swoich założycieli, a nie w celach zarobkowych.

Deblowy turniej tenisa ziemnego na kortach raciborskiego OSiR-u [ZDJĘCIA]  

W sobotę 27 maja w pełnym słońcu rozegrano drugi turniej tenisa ziemnego amatorów ośmiu par deblowych w formacie "4 gemy". Tym razem w rozgrywkach na kortach OSiR-u w Raciborzu udział wzięło 14 zawodników.

Rodzinne zawody w darta z OSiR-em [ZDJĘCIA]   

W sobotnie popołudnie na terenie kręgielni raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się rodzinne zawody w darta.

Sukcesy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego na zawodach w Dąbrowie Górniczej 

Starty raciborskiego RTW w następnej edycji zawodów Silesia SUP Cup w Dąbrowie Górniczej przyniosły kolejne sukcesy.

Raciborscy tenisiści rozegrali pierwszy turniej w tym sezonie [ZDJĘCIA]  

W sobotę 20.05.2023 przy wspaniałej pogodzie na kortach OSiR Racibórz odbył się pierwszy z cyklu turniej tenisa ziemnego amatorów 8 par deblowych w formacie "4 gemy". W pierwszych zawodach promujących integrację środowiska tenisowego wzięło udział 18 zawodników. Tenisiści od maja do września spotkają się w sumie 12 razy.

Kietrz debiutuje w rugby. Turniej przyciągnął drużynę mistrzów Polski [ZDJĘCIA]  

Rugby wymaga od zawodników siły, zwinności i wytrzymałości, a także umiejętności taktycznych i strategicznych. I choć Kietrz nie ma swojej drużyny, to ma pasjonatów, którzy poddali pomysł organizacji turnieju, czego podjęło się miejscowe Centrum Kultury i Sportu TKALNIA. To pierwszy taki turniej w okolicy.

IV Runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego [ZDJĘCIA]  

W Powiatowym Centrum Sportu rozegrana została IV Runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego.

Pierwsze zajęcia na korcie tenisowym RAFAKO 

W sobotę 15 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia tenisowe na korcie RAFAKO.

141 szachistów na Memoriale W. Hanczarka. Silesia poza pierwszą dziesiątką   

Zawody w szachach szybkich w "szkole głuchych" to pierwsza w tym roku raciborska impreza szachistów z Silesii. Jej barw broniło 21 zawodników. Rywalizacja przyciągnęła m.in. arcymistrza z Ukrainy, szachistów z Czech, a także uczestników z Łodzi, Krakowa, Opola i wielu śląskich miast.

Raciborscy iaidocy zdobyli srebro w Hradcu Kralovem 

W miniony weekend raciborscy iaidocy kolejny raz wystartowali w turnieju drużynowym iaido w czeskim Hradec Kralove. Odbyło się tam również zgrupowanie szkoleniowe, którego głównym prowadzącym był Andy Watson Sensei z Wielkiej Brytanii. 

Fitness opanował Żory po raz drugi [ZDJĘCIA, LIVE]  

1 kwietnia liczne grono pod okiem zawodowców ćwiczyło na II Żorskiej Konwencji Fitness. 

Zawodnicy ZSO nr 1 w Raciborzu awansowali do finału wojewódzkiego w badmintonie 

Półfinał został zorganizowany 28 marca wspólnymi siłami Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu z raciborskim OSiR-em, w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

W Rybniku odbędą się II Mistrzostwa Polski Pięcioboju Kettlebell 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 marca w Rybniku - Niedobczycach na hali MOSiR przy ul. Górnośląskiej 108 w godzinach 10:00 - 17:00.

I Drużynowe Zawody Darta Szkół Ponadpodstawowych [ZDJĘCIA]  

W Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu przeprowadzone zostały I Drużynowe Zawody Darta Szkół Ponadpodstawowych w konkurencji High Score.

Zobacz więcej