Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Grzegorzowice najlepsze w powiatowym Tymbarku U-10 

Drużyna z Grzegorzowic kat. U-10 będzie reprezentować powiat raciborski w rozgrywkach wojewódzkich ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Markowice lepsze od Grzegorzowic [ZDJĘCIA]  

W niedzielnym meczu raciborskiej B klasy Markowice, które obchodzą w tym roku 110-lecie istnienia wygrały z Grzegorzowicami 4:2.

Wiatrakowy spływ kajakowy z Raciborza do Grzegorzowic 

W ramach XIII Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego - Wiatraki, Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do udziału w spływie kajakowym Racibórz - Grzegorzowice.

Drużyna z Jankowic wygrywa na inaugurację. Bracia Prockowie dają zwycięstwo gospodarzom [ZDJĘCIA]  

W niedzielne, deszczowe popołudnie na boisku w Jankowicach miał miejsce inauguracyjny mecz raciborskiej B klasy. Gospodarze wygrali ten pojedynek 3:1.

Zryw Rudnik pokonał Grzegorzowice w gminnych derbach [ZDJĘCIA]  

W meczu kończącym sezon raciborskiej B klasy LKS Zryw Rudnik pokonał na swoim boisku LKS Grzegorzowice 6:3.

Bieg Niepodległości z nauką historii [ZDJĘCIA]  

W Grzegorzowicach uczniowie tamtejszego ZSO wzięli udział w Biegu Niepodległości. Nie był to jednak typowy bieg sportowy na najlepszy wynik. Biegli wszyscy razem zatrzymując się przy kapliczce i na cmentarzu w Łubowicach, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie jakie święto obchodzimy 11 listopada i z czym jest związane. Zobacz zdjęcia!

[ZDJĘCIA] Siedliska lepsze w starciu z Grzegorzowicami  

W meczu siedemnastej kolejki drugiej grupy raciborskiej B klasy LKS „Płomień” Siedliska zmierzył się z drużyną z Grzegorzowic. Był to pojedynek drużyn z dołu tabeli, gdyż podopieczni Marka Cyran zajmują trzecie miejsce od końca, a LKS Grzegorzowice to przedostatni zespół tej grupy. Spotkanie zakończyło się na korzyść drużyny...

Popłynęli kajakami z Gminą Rudnik  

W sumie przepłynęli 20 kilometrów - wystartowali spod mostu zamkowego, popłyną przez Miedonię, Brzeźnice aż do przeprawy promowej w Grzegorzowicach. Gmina Rudnik już po raz trzeci zorganizowała Rodzinny Spływ Kajakowy. Tym razem wzięło w nim udział ponad 80 osób z całego regionu, a nawet zagranicy.

Nie zdążyli z kolejną halą 

Już wiadomo, że prace związane z budową hali sportowej w Grzegorzowicach nie zakończą się w tym roku.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Rudnik wygrał derby gminy. Grzegorzowice grały bez bramkarza - zobacz wideo!  

Rozgrywki piłkarskie w C klasie na ogół charakteryzują się futbolem "na wesoło". Tak było w Rudniku, gdzie Zryw w gminnych derbach podejmował LKS Grzegorzowice. W meczu padło aż jedenaście goli. Połowa z nich nie powinna wpaść do bramki.

Pawłów z Grzegorzowicami na dziesięć goli - zobacz wideo!  

W niedzielę rozegrano jeden mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz. W Grzegorzowicach, gospodarze, którzy na co dzień występują w C klasie podejmowali beniaminka A klasy - LKS Pawłów. Zobacz wideo!

Niepotrzebne nerwy Grzegorzowic. Borucin pokonany  

- Jak zawodnicy spóźnią się na mecz, to od razu to opisze w sprawozdaniu, a jak on się spóźni to nic się nie dzieje, a my musimy w taką pogodę czekać. Przyjechał pół godziny temu i nie potrafi punktualnie wyjść na mecz - grzmieli na ławce rezerwowych przyjezdni z Grzegorzowic niejednokrotnie przeklinając.

Babice prowadziły, ale trzy punkty pojechały do Grzegorzowic  

W Babicach zainaugurowano rozgrywki trampkarzy starszych podokręgu Racibórz. W grupie D miejscowa Sparta podejmowała LKS Grzegorzowice.

Rudnik mistrzem Rudnika  

W sobotę w hali sportowej w Rudniku odbył się VI Turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Rudnik. Udział wzięło sześć drużyn.

Mały-Wielki Gracz: Michał Jurecki - LKS Grzegorzowice (cz. 33)  

Prezentujemy trzydziesty trzeci odcinek zabawy "Mały-Wielki Gracz". W tym odcinku Michał Jurecki z LKS Grzegorzowice.

Grzegorzowice z drugim zwycięstwem - FOTO  

W Górkach Śląskich na bocznym boisku rozegrano mecz II kolejki spotkań C klasy (grupa 1) podokręgu Racibórz.

IV Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Rudnik  

W minioną sobotę w hali sportowej w Rudniku odbył się IV Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Rudnik w piłce nożnej.

Zobacz więcej