Raciborscy tenisiści rozegrali pierwszy turniej w tym sezonie [ZDJĘCIA] 

W sobotę 20.05.2023 przy wspaniałej pogodzie na kortach OSiR Racibórz odbył się pierwszy z cyklu turniej tenisa ziemnego amatorów 8 par deblowych w formacie "4 gemy". W pierwszych zawodach promujących integrację środowiska tenisowego wzięło...

Fitness opanował Żory po raz drugi [ZDJĘCIA, LIVE] 

1 kwietnia liczne grono pod okiem zawodowców ćwiczyło na II Żorskiej Konwencji Fitness. 

VI Runda Amatorskiej Ligi Darta w PCS [ZDJĘCIA] 

W sobotę od 17 do nocy na terenie Powiatowego Centrum Sportu rozegrano VI rundę Amatorskiej Ligi Darta. Do rywalizacji na tarczach sizalowych oraz wspólnej zabawy zgłosiło się dwudziestu mężczyzn oraz osiem kobiet. Na szczycie podium stanęli...

UKS Start Pietrowice zbiera kolejne punkty w I lidze [ZJDĘCIA] 

W sobotni wieczór szczypiornistki UKS Start Pietrowice Wielkie rozegrały swój czwarty mecz w I lidze. W hali sportowej Zespołu Szkół w Kuźni Raciborskiej zmierzyły się z Klubem Sportowym Cracovia 1906.

Ruszyła Amatorska Liga Darta w Raciborzu [ZDJECIA]  

Współpraca Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Powiatowego Centrum Sportu zrodziła ciekawy turniej. Na terenie kręgielni OSiR w Raciborzu zorganizowano pierwszą rundę Amatorskiej Ligi Darta. Kolejne zmagania odbędą się w PCS 24 kwietnia w odmianie...

Bike Atelier MTB Maraton ponownie zagościł w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W niedzielę 10 października w Raciborzu zorganizowano po raz drugi wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. Zawodnicy wystartowali z placu Długosza, gdzie znajdowała się też meta i miasteczko wyścigu....

Premierowa jazda z Justyną Święty-Ersetic [WIDEO] 

Podczas jazdy samochodem, dziennikarz, dyrektor redakcji sportowej Canal+ Michał Kołodziejczyk przepytuje znanych polskich sportowców. W osiemnastym odcinku programu "Premierowa jazda" Kołodziejczyk przepytał raciborską lekkoatletkę Justynę...

Rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR w Rybniku 

W Rybniku odbędzie się rozpoczęcie sezonu Śląskiej Ligi OCR – lokalnego cyklu biegów przeszkodowych.

Martyna Prajsnar mistrzyną i wicemistrzynią Polski w biathlonie 

W miniony weekend (25-28 lutego) w Dusznikach-Zdroju na Tauron Arena odbyły się Biathlonowe Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych.

Prezydent nagrodził sportowców Victorii Racibórz [ZDJĘCIA] 

We wtorek w murach pływalni MKS-SMS Victoria Racibórz odbyła się uroczystość (w zastępstwie za coroczną Galę Sportu) podczas której prezydent miasta Racibórz Dariusz Polowy nagrodził wyróżniających się sportowców raciborskiej Victorii.

Bilardowa rewolucja na Śląsku: Jak klub z Wodzisławia Śląskiego podbija polską ligę bilardową  

Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski jest Klubem Sportowym, a jednocześnie jedynym na Śląsku niekomercyjnym klubem bilardowym, który powstał w celu realizowania i rozwoju pasji swoich założycieli, a nie w celach zarobkowych.

Deblowy turniej tenisa ziemnego na kortach raciborskiego OSiR-u [ZDJĘCIA]  

W sobotę 27 maja w pełnym słońcu rozegrano drugi turniej tenisa ziemnego amatorów ośmiu par deblowych w formacie "4 gemy". Tym razem w rozgrywkach na kortach OSiR-u w Raciborzu udział wzięło 14 zawodników.

Rodzinne zawody w darta z OSiR-em [ZDJĘCIA]   

W sobotnie popołudnie na terenie kręgielni raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się rodzinne zawody w darta.

Sukcesy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego na zawodach w Dąbrowie Górniczej 

Starty raciborskiego RTW w następnej edycji zawodów Silesia SUP Cup w Dąbrowie Górniczej przyniosły kolejne sukcesy.

Raciborscy tenisiści rozegrali pierwszy turniej w tym sezonie [ZDJĘCIA]  

W sobotę 20.05.2023 przy wspaniałej pogodzie na kortach OSiR Racibórz odbył się pierwszy z cyklu turniej tenisa ziemnego amatorów 8 par deblowych w formacie "4 gemy". W pierwszych zawodach promujących integrację środowiska tenisowego wzięło udział 18 zawodników. Tenisiści od maja do września spotkają się w sumie 12 razy.

Kietrz debiutuje w rugby. Turniej przyciągnął drużynę mistrzów Polski [ZDJĘCIA]  

Rugby wymaga od zawodników siły, zwinności i wytrzymałości, a także umiejętności taktycznych i strategicznych. I choć Kietrz nie ma swojej drużyny, to ma pasjonatów, którzy poddali pomysł organizacji turnieju, czego podjęło się miejscowe Centrum Kultury i Sportu TKALNIA. To pierwszy taki turniej w okolicy.

IV Runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego [ZDJĘCIA]  

W Powiatowym Centrum Sportu rozegrana została IV Runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego.

Pierwsze zajęcia na korcie tenisowym RAFAKO 

W sobotę 15 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia tenisowe na korcie RAFAKO.

141 szachistów na Memoriale W. Hanczarka. Silesia poza pierwszą dziesiątką   

Zawody w szachach szybkich w "szkole głuchych" to pierwsza w tym roku raciborska impreza szachistów z Silesii. Jej barw broniło 21 zawodników. Rywalizacja przyciągnęła m.in. arcymistrza z Ukrainy, szachistów z Czech, a także uczestników z Łodzi, Krakowa, Opola i wielu śląskich miast.

Raciborscy iaidocy zdobyli srebro w Hradcu Kralovem 

W miniony weekend raciborscy iaidocy kolejny raz wystartowali w turnieju drużynowym iaido w czeskim Hradec Kralove. Odbyło się tam również zgrupowanie szkoleniowe, którego głównym prowadzącym był Andy Watson Sensei z Wielkiej Brytanii. 

Fitness opanował Żory po raz drugi [ZDJĘCIA, LIVE]  

1 kwietnia liczne grono pod okiem zawodowców ćwiczyło na II Żorskiej Konwencji Fitness. 

Zawodnicy ZSO nr 1 w Raciborzu awansowali do finału wojewódzkiego w badmintonie 

Półfinał został zorganizowany 28 marca wspólnymi siłami Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu z raciborskim OSiR-em, w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

W Rybniku odbędą się II Mistrzostwa Polski Pięcioboju Kettlebell 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 marca w Rybniku - Niedobczycach na hali MOSiR przy ul. Górnośląskiej 108 w godzinach 10:00 - 17:00.

I Drużynowe Zawody Darta Szkół Ponadpodstawowych [ZDJĘCIA]  

W Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu przeprowadzone zostały I Drużynowe Zawody Darta Szkół Ponadpodstawowych w konkurencji High Score.

Druga runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego [ZDJĘCIA]  

W sobotę 18 lutego w Powiatowym Centrum Sportu rozegrana została druga runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego.

UKS Baszta Wodzisław Śląski zwycięzcą Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów 

Drużyna w składzie: Sebastian Stypka, Mikołaj Walaszczyk, Krzystof Ciepły, Kacper Staniczek, Wojciech Swoboda, Alicja Lach, Diana Rduch zajęła pierwsze miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach, których historia sięga aż 1928 roku.

II runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego 

Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu serdecznie zaprasza na II Rundę Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego, która odbędzie się 18 lutego (sobota) w PCSie o godz. 17:00.

Zobacz więcej