Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zwycięskie starcie Startu Pietrowice Wielkie z Krakowem [ZDJĘCIA]  

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz II ligi w piłkę ręczną kobiet. Zawodniczki Startu II Pietrowice Wielkie zmierzyły się z KUSY FCH. Wyrównany mecz rozpoczynający rundę rewanżową zakończył się wygraną...

Marcin Piwoński o przyszłości Odry Wodzisław [WYWIAD] 

Rozmawiamy z prezesem Marcinem Piwońskim o fascynacjach, celach i planach na przyszłość. Odkryjcie z nami tajniki sukcesu i determinacji, które kształtują dzisiaj oblicze jednego z najważniejszych klubów sportowych w regionie.

Silesian MMA 13 w Rybniku-Boguszowicach [ZDJĘCIA] 

Silesian MMA 13 to nie tylko impreza sportowa. To spektakl, w którym sport miesza się z pasją, a adrenalina tka niesamowite historie na włóknie każdej walki. Tak też było podczas 13. gali w Rybniku — Boguszowicach.

Cyclocross Rydułtowy: Błotne próby i bardzo duże emocje w zimowych warunkach [ZDJĘCIA] 

W Rydułtowach rozgorzała znów pasja do kolarstwa, gdyż miasto było świadkiem niezwykłych zmagań podczas Mistrzostw w Kolarstwie Górskim i Przełajowym na terenie zbiornika "Barbara". Cyclocross Rydułtowy to nie tylko rywalizacja, ale prawdziwe...

Drugoligowe seniorki Startu Pietrowice Wielkie pokonały Orła Łękawice [ZDJĘCIA] 

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz 5. kolejki II ligi kobiet w piłkę ręczną. Drugoligowa drużyna seniorek Startu Pietrowice Wielkie zmierzyła się z zawodniczkami LKS Orzeł Łękawica. Gospodynie od początku...

Laura Grzyb obroniła tytuł Mistrzyni Europy podczas gali w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA] 

- Jestem gotowa walczyć o pas Mistrzostw Świata - powiedziała Laura Grzyb po zwycięskiej walce o tytuł Mistrzyni Europy. Pięściarka z Jastrzębia-Zdroju w sobotni wieczór (7.10.) broniła tytułu w czasie gali w Hali Sportowo-Widowiskowej.

Błękitna Wstęga Balatonu 2023: Bieg w Przyrodzie, Bieg w Serce Natury [ZDJĘCIA] 

Najbardziej wyczekiwany cross w terenie leśnym znów porwał tłumy biegaczy i pasjonatów przyrody. Wydarzenie to od lat przyciąga elitarne grono biegaczy. Błękitna Wstęga Balatonu to adrenalina, rywalizacja i natura w jednym miejscu.

Raciborscy tenisiści zakończyli rozgrywki 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" 2023 [ZDJĘCIA] 

W sobotę przy ulicy Zamkowej rozegrano ostatnie spotkania cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023. Po dwunastu kolejkach na najwyższym stopniu podium stanął Marek Synowiec.

Raciborscy tenisiści na ostatniej prostej przed zakończeniem rozgrywek [ZDJĘCIA] 

W sobotę przy ulicy Zamkowej rozegrano przedostatni turniej cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023.  W sobotnich rozgrywkach zmierzyło się czternastu zawodników, którzy w pełnym słońcu walczyli...

Raciborskie "4 gemy" kontynuują tenisowe zmagania [ZDJĘCIA] 

Przy Zamkowej rozegrano kolejny turniej cyklu turniejów tenisa ziemnego 8-iu par deblowych w formacie "4 gemy" OSiR Racibórz 2023.  W sobotnich rozgrywkach zmierzyło się czternastu zawodników.

Turniej gry deblowej tenisa ziemnego w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

W sobotę 15 czerwca na kortach ziemnych OSiR-u Racibórz rozegrano czwarty turniej gry deblowej tenisa ziemnego z cyklu turniejów "8 par deblowych w formacie 4 gemy 2024".

II runda Powiatowej Ligi Szachowej 

Organizatorzy serdecznie zapraszają miłośników szachów do udziału w Powiatowej Lidze Szachowej.

Raciborzanie na podium V Mistrzostw Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024 

W dniach 24-26 maja w Mikołowie odbyły się V Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wielu pasjonatów łucznictwa terenowego, którzy rywalizowali w malowniczym Śląskim Ogrodzie Botanicznym oraz pobliskim lesie, znanym jako Mordor.

Turniej tenisa ziemnego w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

W sobotę 25 maja na kortach ziemnych OSiR-u Racibórz rozegrano trzeci turniej gry deblowej tenisa ziemnego z cyklu turniejów: "8 par deblowych w formacie 4 gemy 2024".

Rozpoczął się cykl turniejów tenisowych "8 par deblowych w formacie 4 gemy"  

11 maja, przy idealnej na grę pogodzie, tenisiści z Raciborza rozegrali pierwszy w tym roku turniej z cyklu "8 par deblowych w formacie 4 gemy".

Raciborski Test Sprawności. Justyna Święty-Ersetic wyróżniła młodych raciborzan ze sportowym zacięciem [ZDJĘCIA]  

11 maja na terenie Hali lekkoatletycznej ZSOMS w Raciborzu odbył się Raciborski Test Sprawności. Była to doskonała okazja dla dzieci, aby sprawdzić swoje umiejętności fizyczne i rywalizować z rówieśnikami. 

Alicja Klasik w składzie reprezentacji Polski na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie 

Alicja Klasik z klubu Szermierka RMKS Rybnik wystąpi podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. 

Kolejne sukcesy biegaczek KS SKI TEAM Wodzisław Śląski 

Drugi dzień zmagań na Mistrzostwach Polski przyniósł kolejne sukcesy biegaczek KS SKI TEAM Wodzisław Śląski.

Martyna Pietroszek z brązowym medalem Mistrzostw Polski w Biegach Narciarskich 

Udanie rozpoczęły starty w Mistrzostwach Polski młodziczki KS SKI TEAM Wodzisław Śląski, które biegały na dystansie 5km stylem dowolnym.

Harmonogram turniejów Powiatowej Ligi Szachowej 

Organizatorzy serdecznie zapraszają miłośników szachów do udziału w Powiatowej Lidze Szachowej, która będzie składała się z czterech turniejów. 

Weekend z dartem w PCS Racibórz 

Powiatowe Centrum Sportu serdecznie zaprasza na weekend z dartem: turniej czterech powiatów oraz deblowy turniej darta.

Reprezentanci KS SKI TEAM Wodzisław Śląski wystartowali w Mistrzostwach Polski 

Udanie zaprezentowali się biegacze i biegaczki KS SKI TEAM Wodzisław Śląski, którzy wystartowali w Mistrzostwach Polski w nowej dyscyplinie jaką są tory na nartach biegowych.

Medale reprezentantów KS SKI TEAM Wodzisław Śląski 

Biegacze i biegaczki KS SKI TEAM Wodzisław Śląski wystartowali w II Edycji Śląsko - Beskidzkiej Ligi Regionalnej na Kubalonce w stylu klasycznym.

PCS w Raciborzu zaprasza na deblowy turniej badmintona 

W ramach akcji "Ferie w powiecie" organizatorzy zapraszają miłośników "kometki" do PCSu na deblowym turniej badmintona, który odbędzie się 8 lutego o godzinie 17:30.

Zwycięskie starcie Startu Pietrowice Wielkie z Krakowem [ZDJĘCIA]   

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz II ligi w piłkę ręczną kobiet. Zawodniczki Startu II Pietrowice Wielkie zmierzyły się z KUSY FCH. Wyrównany mecz rozpoczynający rundę rewanżową zakończył się wygraną gospodyń z przewagą dwóch punktów.

Liga Steel Darta Powiatu Raciborskiego włączyła się w akcję WOŚP 

Po kilku godzinnej rywalizacji klasyfikacja wyglądała następująco.

Puzzle z pasją w Krzanowicach 

PCS w Raciborzu, SP Krzanowice oraz GS UKS Krzanowice serdecznie zapraszają na wydarzenie  „Puzzle z pasją" – czyli rodzinne układanie puzzli na czas.

Zobacz więcej