Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
A Klasa: Naprzód Rydułtowy zwycięża Orła Jankowice w doliczonym czasie [ZDJĘCIA] 

Naprzód Rydułtowy udanie pokonało Orła Jankowice 2:1, dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie. 

A Klasa: Naprzód Rydułtowy zwycięża Orła Jankowice w doliczonym czasie [ZDJĘCIA]  

Naprzód Rydułtowy udanie pokonało Orła Jankowice 2:1, dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie. 

A Klasa: Derbowe zwycięstwo w Jankowicach [ZDJĘCIA]  

Derbowe spotkanie na szczeblu A Klasy, gdzie Orzeł Jankowice rozgrywał przed własną publicznością mecz z Boguszowicami.

Zuch Orzepowice pokonał Orła Jankowice 2:0 [ZDJĘCIA]  

W meczu w Jankowicach stafły się zespoły gospodarzy LKS "Orzeł" Jankowice oraz TKKF Zuch Orzepowice. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:0.

W Szkole Podstawowej w Jankowicach mają tajną broń przed pandemiczną stagnacją i uczniowskim bezruchem. O co chodzi?  

- Tą tajną bronią jest klasa sportowa, czysta żywa reklama aktywności fizycznej, pozytywnej energii i emocji - wyjaśniają w placówce. Klasa funkcjonuje od września 2019 roku, od początku pod opieką trenerską Danuty Kaszycy – skutecznej zarówno w motywowaniu, trenowaniu jak i organizowaniu uczniom udziału w zawodach.

LKS Baranowice ograł Orła Jankowice w meczu na wodzie [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Zaległy mecz X kolejki rybnickiej A klasy pomiędzy LKS-em Baranowice, a Orłem Jankowice.

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 5 

Juniorzy młodsi to jedyna młodzieżowa kategoria wiekowa, która rywalizowała o ligowe punkty na szczeblach Podokręgów Racibórz i Rybnik. Wielu działaczy bardzo niepokoi fakt, że w zakończonym sezonie nie udało się stworzyć nawet jednej grupy juniorów starszych. Oby istniejąca sytuacja była przejściowa, bo jeśli zabraknie młodych...

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 3 

Bardzo liczebne spośród wszystkich beniaminków jest grono drużyn, które uzyskały awans na wyższy szczebel rozgrywek z raciborskiej i rybnickiej B klasy. Od czasu, kiedy oficjalnie zakończono bieżący sezon powody do radości mają ekipy: LKS Raszczyce, LKS Zgoda Zawada Książęca, LKS Orzeł Jankowice i LKS Start Mszana. Ponadto w ostatniej...

Paweł Kaszyca wygrał górski ultramaraton 

Paweł Kaszyca z Jankowic wygrał górski ultramaraton 3xŚnieżka=1xMont Blanc na dystansie 55 kilometrów.

Trenerzy po derbach...  

Zapraszamy do oglądania materiału wideo z wypowiedziami trenerów po meczu Górnik Boguszowice - Orzeł Jankowice (4:0).

Jak Górnik wypunktował Orła...  

Zapraszamy do oglądania relacji wideo z meczu klasy A podokręgu Rybnik, w którym Górnik Boguszowice pokonał przed własną publicznością Orła Jankowice 4:0.

Derby klasy A: Górnik pokonał Orła 

W spotkaniu 17. kolejki klasy A podokręgu Rybnik Górnik Boguszowice pokonał na swoim boisku Orła Jankowice 4:0. Po zwycięstwie gospodarze przesunęli się w górne rejony tabeli, zaś goście przezimują na jednej z pozycji spadkowych.

Orzeł zyskał nowy budynek 

Dwa lata trwała budowa zaplecza sportowego dla LKS Orzeł Jankowice. Uroczyste przekazanie inwestycji do użytku odbyło się w sobotę 9 listopada z udziałem władz gminy, gości i oczywiście działaczy sportowych.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Tygodnika Rybnickiego

Pierwszy punkt Jankowic  

W ramach V kolejki Start Mszana podejmował zespół z Jankowic. Przyjezdni w dotychczasowych pojedynkach nie zdobyli żadnych punktów. Spotkanie w Mszanie okazało się jednak przełomowe. Podopieczni Roberta Żyradzkiego doprowadzili do remisu, tym samym zdobywając pierwszy punkt w sezonie.

Kuźnia Raciborska uczy się grać w siatkówkę  

Nową raciborską drużyną w zmaganiach Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest ekipa z Kuźni Raciborskiej.

Trzy czerwone w Jankowicach 

  W sobotę w Jankowicach pogoda wystraszyła kibiców, których na meczu z Grabownią zjawiła się zaledwie garstka. Czekało ich jednak ciekawe widowisko i duże emocje.

Mszana pogrążyła Jankowice  

  Piłkarze „Orła” z wielkimi nadziejami podeszli do meczu z przeciwnikiem z 12 miejsca tabeli A-klasy. Mszana spodziewała się, że wyjazdowy mecz z Jankowicami, walczącymi o ligowe być albo nie być, może okazać się trudną rozgrywką.

Żużlowcy w podstawówce 

6 marca w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Jankowicach odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami rybnickiego klubu żużlowego.

Zobacz więcej