Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Marsz z kijkami Nordic Walking – jak to robić?  

8 sierpnia przed remizą w Rzuchowie odbyły się zajęcia instruktażowe z Nordic Walking, czyli chodzenia z kijkami.

Szampany wystrzeliły! Pawłów w A klasie - FOTORELACJA  

Piłkarze LKS Pawłów w końcu doczekali się awansu do A klasy. W sobotę pokonując Strzelca Rzuchów aż 13:0, zapewnili sobie miejsce premiujące ich klasę wyżej.

Bieńkowice oddalają się od C klasy  

W meczu XXII kolejki raciborskiej B klasy LKS Bieńkowice podejmował u siebie Strzelca z Rzuchowa. Zajmujący trzecie miejsce od końca gospodarze dzięki wygranej, zrównali się punktami z Rzuchowem (19 pkt) w ligowej tabeli.

Pstrążna ucieka ze "spadku". Pokonała Strzelca z Rzuchowa  

Bardzo dobrze rundę wiosenną rozpoczęli zawodnicy LKS Pstrążna. Już po pierwszym meczu rundy rewanżowej opuścili strefę spadkową, dzięki wygranej u siebie ze Strzelecem Rzuchów.

Kornowac lepszy od Rzuchowa  

Pozostał tydzień do rozpoczęcia ligowych rozgrywek na lokalnych boiskach. Piłkarze przyzwyczajają się do boisk z naturalną nawierzchnią. Na bocznym boisku LKS Silesia Lubomia mecz sparingowy rozegrały Kornowac i Rzuchów.

Mały-Wielki Gracz: Kamil Szczerbiński - LKS Strzelec Rzuchów (cz. 25)  

Prezentujemy dwudziesty piąty odcinek zabawy "Mały-Wielki Gracz".

OSP Pogrzebień wygrywa w gminie Kornowac  

Dziś odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze gminy Kornowac. Zwycięzcami zawodów zostali strażacy z Pogrzebienia. Jednostka wywalczyła pierwsze miejsca w grupach: A, oldboj i  młodzieżówkach chłopców i dziewczyn. Wśród dzieci najlepsi byli chłopcy z OSP Kobyla i dziewczyny z OSP Łańce.

Studzienna wygrała z Rzuchowem  

Piłkarze LKS Studzienna wciąż pozostają na fotelu lidera B klasy.

Rzuchów wrócił na swoje boisko, remis z Pstrążną [wideo]  

W świąteczny poniedziałek dokończono II kolejkę raciborskiej B klasy. Na boisku w Rzuchowie miejscowy Strzelec podejmował LKS Pstrążna. Wkrótce wideo.

Beniaminek ze spadkowiczem na początek 

W rozgrywkach B klasy podokręgu Racibórz wiele się zmieniło. Szeregi B klasy opuściły cztery drużyny, które awansowały poziom wyżej.

Puchar wójta dla Kornowaca i Rzuchowa  

W weekend odbyły się dwa turnieje o puchar wójta gminy Kornowac.

Boże Ciało po piłkarsku 

Czwartkowe mecze na lokalnych boiskach będą ostatnimi o punkty w sezonie 2010/11. Poznamy zespoły które awansują i spadną z A i B klasy Podokręgu Racibórz.

Zawody strażackie w Rzuchowie  

Dziś na boisku Strzelca Rzuchów odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze gminy Kornowac. Zobacz galerię.

W Kornowacu walczyli o życie [wideo]    

W niedzielę spotkały sie dwie ekipy zagrożone spadkiem do B klasy. Strzelec Rzuchów, który rozgrywa mecze jako gospodarz na boisku w Kornowacu podejmował LKS Samborowice.

Efektowny samobój dał zwycięstwo Gaszowicom [wideo]    

W Kornowacu spotkały się dwie drużyny, które są na przeciwległych biegunach tabeli raciborskiej A klasy.

Piłkarskie zaległości, remis w derbach  

W środę – 18 maja odbyło się 5 zaległych spotkań ligowych seniorów, 1 juniorów starszych oraz 2 przełożone mecze orlików. Jednym z seniorskich spotkań był mecz A klasy pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miejscowościami: Kornowacem i Rzuchowem.