Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Streets Owners zrobili wielkie show w Wodzisławiu [ZDJĘCIA] 

W sobotę na stadionie miejskim w Wodzisławiu Śląskim ekipa Streets Owners wykonała ekstremalne pokazy kaskaderskie, które publiczność z pewnością zapamięta na długo. Zapraszamy zobaczenia do obszernej fotorelacji z wydarzenia.

Ekstremalne pokazy w Wodzisławiu Śląskim [WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ] 

Fundamentem projektu STREETS OWNERS jest połączenie pasji i profesjonalizmu. Początek widowiska w sobotę o godzinie 19:00 na stadionie miejskim w Wodzisławiu Śląskim.

III Runda Rajdowego Pucharu Amatorów o Puchar Wójta Lubomi [ZDJĘCIA] 

W opuszczonych Nieboczowach odbyła się III Runda Rajdowego Pucharu Amatorów - Super Sprint "Prypeć". Kierowcy zmierzyli się czterokrotnie na odcinku specjalnym mierzącym 8 km. Z bazy, która mieściła się w Raciborzu przy Stacji Madag na trasę...

W kwietniu ruszą Amatorskie Rajdy Samochodowe 

Już ósmy raz w gminie Kuźnia Raciborska odbędą się Amatorskie Rajdy Samochodowe.

Szaleństwo na pierwszym meczu finałowym ROW Rybnik kontra Enea Falubaz Zielona Góra. Zobaczcie, co działo się na stadionie przy Gliwickiej [ZDJĘCIA]  

Choć Rekiny zaczęły sezon w fatalnym stylu, przegrywając pięć meczów z rzędu, to później było już tylko lepiej. Ostatecznie żużlowcy z Rybnika mierzą się w finale z Falubazem. Pierwszy mecz finałowy zakończył się wynikiem 40:50 dla gości. 

W maju wraca sport. Kiedy otworzą stadiony? 

Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk przekazano informacje na temat przywracania aktywności fizycznej.

Szybkość, adrenalina i ryk silników. Kacper Woryna opowiedział o żużlu [ZDJĘCIA]  

Wnuk Antoniego Woryny, pierwszego polskiego medalisty Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu spotkał się wczoraj (24.10) z uczniami wodzisławskiego ZPSWR.

Rajdowy Puchar Śląska w Mszanie [ZDJĘCIA]  

W niedzielę odbył się Rajd Samochodowy o Puchar Wójta Gminy Mszana, rozegrany jako V runda Rajdowego Pucharu Śląska. Strefa serwisowa była rozlokowana na terenie sceny plenerowej w Połomi przy ulicy Centralnej.

Rajdowy Puchar Śląska w gminie Mszana 

Kolejna runda Rajdowego Pucharu Śląska zawita do powiatu wodzisławskiego. Po rajdzie w Gorzycach, który był czwartą rundą pucharu nadszedł czas na drogi gminy Mszana.

Streets Owners zrobili wielkie show w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]  

W sobotę na stadionie miejskim w Wodzisławiu Śląskim ekipa Streets Owners wykonała ekstremalne pokazy kaskaderskie, które publiczność z pewnością zapamięta na długo. Zapraszamy zobaczenia do obszernej fotorelacji z wydarzenia.

Ekstremalne pokazy w Wodzisławiu Śląskim [WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ]  

Fundamentem projektu STREETS OWNERS jest połączenie pasji i profesjonalizmu. Początek widowiska w sobotę o godzinie 19:00 na stadionie miejskim w Wodzisławiu Śląskim.

III Runda Rajdowego Pucharu Amatorów o Puchar Wójta Lubomi [ZDJĘCIA]  

W opuszczonych Nieboczowach odbyła się III Runda Rajdowego Pucharu Amatorów - Super Sprint "Prypeć". Kierowcy zmierzyli się czterokrotnie na odcinku specjalnym mierzącym 8 km. Z bazy, która mieściła się w Raciborzu przy Stacji Madag na trasę wyruszyły 44 załogi, klasyfikowane w 7 kategoriach. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z trasy rajdu.

Wieczór pełen wrażeń w Wodzisławiu  

Na stadionie miejskim przy ulicy Bogumińskiej odbyły się pokazy kaskaderskie. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń licznie zapełnili widownię. 

W kwietniu ruszą Amatorskie Rajdy Samochodowe 

Już ósmy raz w gminie Kuźnia Raciborska odbędą się Amatorskie Rajdy Samochodowe.

Dwa medale dla wodzisławskich Goryli 

19 kwietnia klub Academia Gorila Wodzisław Śląski brał udział w VII edycji Memoriału Helio Gracie. Zjednoczone siły Academii Gorila Warszawa, Wodzisław Śląski i Ostrów Mazowiecki uplasowały się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

[FOTO] Amatorzy ścigali się w Kuźni Raciborskiej  

Po raz szósty w gminie Kuźnia Raciborska zainugurowano Amatorski Rajd Samochodowy. Tradycyjnie rajdowcy ścigali się o puchar burmistrza miasta. Kierowcy musieli pokonać dwa odcinki specjalne, jeden na trasie Siedliska-Budziska, a drugi ulicami Kuźni. Zobacz zdjęcia. Wkrótce materiał wideo z zawodów.

Rajdowcy amatorzy pojadą w Marklowicach 

20 października odbędzie się amatorski rajd samochodowy o puchar wójta gminy Marklowice.

Wodzisławskie ściganie 

Amatorski rajd samochodowy w Wodzisławiu Śląskim był czwartą tegoroczną eliminacją zawodów, której organizatorem jest automobilklub "Ślązak". Wśród kilkudziesięciu załóg najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się Mariusz Blacha i Łukasz Świtoń jadący suzuki swift. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych klasach.

Zapach palonej gumy, adrenalina i niesamowite emocje w Wodzisławiu [foto]  

  W sobotę i niedzielę w Wodzisławiu odbyła się III runda tegorocznego Drift Open, czyli zawodów w coraz popularniejszym i niezwykle widowiskowym driftingu.  

Driftingowy Puchar Polski! 

4 i 5 sierpnia w Wodzisławiu Śląskim odbędą się zawody pod nazwą Drift Open 2012. Tej imprezy z pewnością nie może przegapić żaden miłośnik motoryzacji!

Zaproszenie na Złoty Tydzień w Salonie Lorin 10-16.10.2011r.  

10 października 2011 r. w Salonie Lorin w Wodzisławiu Śląskim rozpocznie się Jesienny Złoty Tydzień.

Tekst sponsorowany

Zobacz więcej