Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zmarł Bruno Niewiera. Odszedł symbol LKS Samborowice 

W niedzielę 7 maja zmarł były prezes LKS Samborowice Bruno Niewiera. Przeżył 83 lata. Funkcję prezesa tego klubu pełnił od 1979 do 2014 roku czyli 35 lat.

Raptors Racibórz z bazą w Samborowicach 

Czy zawodnicy futbolu amerykańskiego uciekną do sąsiedniej gminy?

Druga połowa dla Samborowic - FOTO  

W Samborowicach rozegrano XI kolejkę B klasy podokręgu Racibórz. Miejscowy LKS podejmował zespół z Bieńkowic.

Sukcesy naszych hodowców koni 

30 czerwca w miejscowości Poręba pod Górą Świętej Anny, odbył się Regionalny Czempionat Koni Rasy Śląskiej, na który zostały zakwalifikowane cztery konie od trzech hodowców z powiatu raciborskiego.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Barażu nie będzie, wszystko rozstrzygnął "zielony stolik" 

Wydział Gier Podokręgu Racibórz w czwartek zweryfikował ponownie wynik meczu XXV kolejki B klasy pomiędzy LKS Brzezie a LKS Pstrążna (3:3) jako walkower 0:3 na korzyść drużyny LKS Pstrążna ponieważ w drużynie gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik, który powinien pauzować za żółte kartki.

Najpierw gol, potem cisza  

LKS Pawłów od mocnego uderzenia rozpoczął mecz z LKS Samborowice. Na tym jednak się skończyło. W meczu padła jedna bramka.

Gratka dla kibiców! 13 WIDEORELACJI na nowiny.pl 

W ciągu 5 ostatnich dni odwiedzaliśmy lokalne boiska, na których realizowaliśmy nagrania meczów piłkarskich.

Samba na "piątkę"  

W niedzielnym meczu juniorów starszych LKS Samborowice zmierzył się z LKS 07 Markowice.

Niestrój rozstroił Samborowice  

W meczu XXI kolejki raciborskiej B klasy LKS Brzezie zmierzył się z LKS Samborowice. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie PWSZ w Raciborzu, a zwycięsko z niego wyszli gospodarze.

Duet Karasiewicz-Karasiewicz rozmontował Wicher Płonia  

Wyjazdowym zwycięstwem 5:2 nad Płonią Racibórz zakończył się mecz drużyny LKS Samborowice. Spotkanie rozegrane zostało z okazji inauguracji rundy wiosennej w raciborskiej B klasie. Formą błysnęli Adam i Dariusz Karasiewicz, którzy strzelili wszystkie 5 bramek dla ekipy przyjezdnej.

Pietrowice Wielkie dostały najwięcej, Samborowice najmniej 

Kluby sportowe z gminy Pietrowice Wielkie dostały finansowy przydział na rok 2012.

W derbach gminy bez bramek  

Mecz juniorów starszych Pietrowice Wielkie-Samborowice zakończył się remisem 0:0. Kadrowo słabsi goście cieszyli się z niego bardziej.

W nagrodę zwiedziły Stadion Narodowy  

Ukoronowaniem sukcesów w finałach Śląska piłkarek z Pawłowa był udział w czterodniowych imprezach na szczeblu centralnym w Warszawie i Opolu.

Boże Ciało po piłkarsku 

Czwartkowe mecze na lokalnych boiskach będą ostatnimi o punkty w sezonie 2010/11. Poznamy zespoły które awansują i spadną z A i B klasy Podokręgu Racibórz.

Stal walczy do końca [wideo]  

Trzecia ekipa raciborskiej A klasy - Stal Kuźnia Raciborska podejmowała w niedzielę na swoim stadionie jeden z ostatnich zespołów w tabeli - LKS Samborowice.

W Kornowacu walczyli o życie [wideo]    

W niedzielę spotkały sie dwie ekipy zagrożone spadkiem do B klasy. Strzelec Rzuchów, który rozgrywa mecze jako gospodarz na boisku w Kornowacu podejmował LKS Samborowice.

Dąb za mocny na Samborowice 

W meczu 24 kolejki A klasy pomiędzy LKS Samborowice a Dąb Gaszowice padł remis 2:2(1:1). Wynik spotkania rozegranego w fatalnych warunkach atmosferycznych nie krzywdzi żadnego z zespołów.