Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Górnik Pszów nadal niepokonany [ZDJĘCIA] 

W raciborskiej A klasie rozegrano VI serię spotkań. Górnik Pszów podejmował u siebie Płomień Kobyla.

Grabiniok odczarował Studzienną. Dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu [ZDJĘCIA] 

Tym razem Płomień Kobyla musiał uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Wojciech Grabinioka.

Płomień Kobyla wygrał w Lyskach i wciąż liczy się w grze o awans do okręgówki [ZDJĘCIA]  

Ważne trzy punkty z Lysek przywieźli piłkarze trenera Żbikowskiego. W czwartek pokonali LKS Lyski 2:1. W sobotę zagrają u siebie o 3 punkty z LKS Brzezie. 

Bez "Ebula" Raszczyce cienko przędą. Kobyla rozbiła lidera [ZDJĘCIA]  

Kontuzja kluczowego piłkarza lidera raciborskiej A klasy daje się mu we znaki. Raszczyce nie zdobyły nawet punktu w trzech ostatnich meczach, w Kobyli poniosły solidną porażkę. Przyczynił się do niej Mateusz Kołodziejczyk - strzelec czterech bramek.

Andrzej Kaczor, 41-latek z Chałupek hat-trickiem pokonał Płomień Kobyla i został wyrzucony z boiska [ZDJĘCIA]  

Zaczął Marek Korytowski, ale trzy punkty w szalonym meczu raciborskiej A klasy Chałupkom dał doświadczony Andrzej Kaczor. Później został ukarany czerwoną kartką.

Płomień Kobyla dogoniony uciekł Krzanowicom w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]  

Wicelider raciborskiej A klasy - KS 1905 Krzanowice poniósł porażkę w Kobyli, choć bliski był wywiezienia remisu.

Co się dzieje z Płomieniem Kobyla? Kolejna porażka na wiosnę [ZDJĘCIA]  

Jesienią klub z Kobyli zanotował tylko dwie porażki. Na wiosnę zaliczył już czwartą w piątym meczu. Płomień, którego zimą przejął trener Robert Żbikowski wyraźnie przygasł. W niedzielę raciborski A klasowiec przegrał u siebie ze Zgodą Zawada Książęca 0:3.

Kobyla pokonana. Czarni z Gorzyc z piątym zwycięstwem z rzędu [ZDJĘCIA]  

Średnio cztery bramki na mecz - taką średnią strzelonych goli na spotkanie w ostatnich pięciu meczach mogą pochwalić się zawodnicy Czarnych Gorzyce. Tym razem cztery bramki strzelili Płomieniowi Kobyla.

Grabiniok odczarował Studzienną. Dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu [ZDJĘCIA]  

Tym razem Płomień Kobyla musiał uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Wojciech Grabinioka.

Płomień Kobyla wysoko wygrał ze Strzelcem Rzuchów  

Dziś na boisku w Rzuchowie padło aż 11 goli.

Jednostronny pojedynek w Kobyli [ZDJĘCIA]  

W piątej kolejce raciborskiej "A" klasy tegoroczny beniaminek LKS "Płomień" Kobyla podejmował na własnym terenie "Czarnych" z Gorzyc. Goście wywieźli komplet punktów, pokonując gospodarzy 0:3.

Nawałnica przepędziła piłkarzy z boiska nim mecz się rozpoczął. Kobyla gromi! [FOTO]  

Sędzia Łukasz Sytnik ledwo zdołał wyprowadzić piłkarzy na boisko, a już musiał przerwać nie rozpoczęty jeszcze mecz. Nad Kobylą przeszła potężna nawałnica i właśnie przez nią mecz Płomienia ze Startem Pietrowice został opóźniony o niemal 40 minut. Potem już królowali gospodarze, którzy na początek stracili gola, a potem...

Derby gminy Kornowac dla Płomienia Kobyla [ZDJĘCIA]  

Płomień Kobyla w trakcie sezonu przegrał tylko raz. Pozostałych 25 meczów w raciborskiej B klasie zakończyło się zwycięstwami, często wysokimi co pokazuje bilans bramkowy 124 strzelonych i 30 straconych. W niedzielę na zakończenie ligi Płomień pokonał sąsiada 5:2.

Płomień Kobyla w A klasie! [WIDEO, ZDJĘCIA]   

W Pstrążnej rozegrano mecz XXI kolejki raciborskiej B klasy (grupa 1). Gospodarze podejmowali Płomień Kobyla, który wygrał do tej pory wszystkie mecze w tym sezonie. Tak było i tym razem, aczkolwiek LKS z Pstrążnej nie był łatwym rywalem do pokonania. Zobacz szczegóły w materiale wideo!

Lider ekstraklasy - Piast Gliwice zagrał w Rybniku sparing z Pniówkiem [ZDJĘCIA]  

Nie lada gratka na fanów polskiej ekstraklasy czekała w czwartkowy wieczór w Rybniku-Kamieniu. Mecz sparingowy przyjechał tu rozegrać lider polskiej ekstraklasy - Piast Gliwice. Przeciwnikiem był trzecioligowy GKS Pniówek, którego trenerem jest Jan Woś.

KS Kornowac - LKS Płomień Kobyla (skrót meczu) - WIDEO  

Zobacz najciekawsze akcje z meczu raciborskiej B klasy pomiędzy KS Kornowac a LKS Płomień Kobyla.

Płomień Kobyla z kompletem zwycięstw w B klasie. Cztery bramki w derbach z Kornowacem [WIDEO]  

W niedzielę przy bardzo niesprzyjającej aurze rozegrano pierwsze od niepamiętnych czasów derby gminy Kornowac pomiędzy KS Kornowac a LKS Płomień Kobyla.

Złoto dla Adama z Kobyli  

O zwycięstwie zadecydował czas ostatniego przejazdu - 43 sekundy. Adam był o 3 sekundy lepszy od rywala. Ponadto Adam startował na dwóch innych koniach w konkursach towarzyszących.

Przekręt w B klasie: LKS Lyski zostanie ukarany. Zawada Książęca w barażu zamiast Kobyli 

Niedzielny mecz B klasy pomiędzy LKS Lyski a LKS Zgoda Zawada Książęca zakończył się remisem 3:3, co oznaczało, że zespół gości nie awansował na miejsce dające możliwość awansu do A klasy poprzez mecz barażowy. W to miejsce wskoczył LKS Płomień Kobyla, który pewnie wygrał w Górkach Śląskich 10:0 i zajął drugie miejsce....

Zobacz więcej