Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

ur. 3 grudnia 1992 w Raciborzu – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. W 2018 roku została indywidualną mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4 × 400 metrów. W 2017 roku została brązową medalistką mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów.

Święty-Ersetic poleciała do USA. 15 lipca zaczynają się Mistrzostwa Świata w Eugene 

- Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Myślę, że już w USA złapię świeżość oraz głód startu, tak że na mistrzostwach powinno być okej - mówiła niedawno portalowi weszło. Przed odlotem kadry narodowej za ocean trenowała na obozie w Karpaczu.

Na mityngu w Dessau-Roßlau Justyna Święty-Ersetic pokonana przez Natalię Kaczmarek 

Mistrzyni olimpijska z Raciborza stoczyła pasjonującą walkę w biegu na 400 metrów. Na ostatniej prostej lepsza od niej okazała się koleżanka z kadry narodowej.

Święty-Ersetic przed czerwcowymi Mistrzostawami Polski: chcę więcej! 

Dwa i pół tygodnia ciężkiej pracy - tak mówiła raciborska biegaczka w TVP Sport o niedawnym zgrupowaniu w Turcji. - Jeszcze nigdy tak mocno nie pracowałam na wyjeździe - przyznała Justyna Święty-Ersetic.

Justyna Święty-Ersetic: jestem w stanie biegać szybciej 

- Przyznam szczerze, że nie myślę o igrzyskach w Paryżu. Raczej staram się skupiać na wyzwaniach krótkoterminowych. W tym sezonie mamy przed sobą mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata, więc będzie co robić w najbliższym czasie - powiedziała w wywiadzie dla newonce.sport Raciborską lekkoatletka.

Justyna Święty-Ersetic wystąpiła w programie „Wyzwanie mistrza” Interii i Polsatu  

Zdobywczyni 14 medali lekkoatletycznych imprez mistrzowskich w kategorii seniorek wystąpiła u dziennikarki sportowej Aleksandry Szutenberg. W programie musiała zmierzyć się z wyzwaniem przygotowanym przez piłkarkę Ewę Pajor.

Justyna Święty-Ersetic zaprasza na zajęcia biegowe. Na razie do Chorzowa 

Raciborzanka weźmie udział w projekcie Aktywny Śląski. To cykl bezpłatnych zajęć sportowych przygotowanych przez Stadion Śląski. Zajęcia ze znaną biegaczką zaplanowano 21 kwietnia w Chorzowie.

Justyna Święty-Ersetic trenuje w Portugalii. Szykuje się na sezon letni 

Raciborska multimedalistka z IO w Tokio 2021 przekazuje Nowinom, że teraz dużo biega. - W wolniejszym tempie, ale na dłuższych odcinkach - słyszymy od Justyny Święty-Ersetic. To nie znaczy, że trenuje już pod dystans 800 m. Mówi, że to był żart na początek kwietnia, a ona chce udowodnić trenerowi Matusińskiemu, że jej możliwości...

Justyna Święty-Ersetic zmienia dystans. Będzie biegać na 800 m 

Trener raciborskiej lekkoatletki Adam Matusiński uważa, że jeden z jego „Aniołków” ma predyspozycje do dłuższego biegania. Święty-Ersetic jeszcze jako juniorka odnosiła sukcesy na dystansie 800 m.

Justyna Święty-Ersetic wróciła do treningów. Wystartuje w maju 

Brązowa medalistka HMŚ z Belgradu podała na swoim Instagramie, że po powrocie z czempionatu wraca do pracy. Raciborzanka mimo miejsca na podium nie jest w pełni zadowolona z występu w pierwszej tegorocznej, wielkiej imprezie lekkoatletycznej.

Gest dla Ukrainy mógł sporo kosztować Justynę Święty-Ersetic na HMŚ w Belgradzie 

Lekkoatletka z Raciborza zdecydowała się na symboliczny gest solidarności z Ukraińcami i zapięła do biegu w Belgradzie wstążkę w barwach narodowych Ukrainy. Mało brakowało, a nie pozwolono by jej pobiec.

Brązowa sztafeta z Justyną Święty-Ersetic w Belgradzie. „Biegła jak profesor”  

Raciborzanka wywalczyła trzecie miejsce w sztafecie kobiecej 4x400 m w Halowych Mistrzostwach Świata w stolicy Serbii. Polki po starcie były czwarte, od drugiej zmiany utrzymywały trzecią pozycję. Na mecie ustąpiły miejsca Jamajkom i Holenderkom. Po występie „Aniołki Matusińskiego” mówiły o niedosycie.

Święty-Ersetic bez medalu w finale 400 m. „Na końcu byłam totalnie bez sił” 

Raciborzanka minęła metę jako czwarta. - To najgorsze miejsce dla sportowca - mówiła po biegu w swoim czwartym finale Halowych Mistrzostw Świata. Jutro biegnie w sztafecie 4x400 m.

Chłodna głowa i taktyka zapewniły Justynie Święty-Ersetic finał 400 m w HMŚ w Belgradzie 

Raciborzanka w półfinałowym biegu zaczęła rywalizację w dobrym rytmie, była trzecia po zbiegnięciu, ale na ostatniej prostej wyskoczyła zza pleców drugiej Holenderki Klaver i do mety dobiegła druga. Wygrała Shaunae Miller-Uibo (51,38 s) z Bahamów. Polka uzyskała czas 51,67 s

Justyna Święty-Ersetic może zdobyć swój pierwszy medal Halowych Mistrzostw Świata [BELGRAD 2022] 

Raciborzanka zaczyna w piątek od eliminacji o godz. 11.40. Tego samego dnia zaplanowano półfinały. Finał odbędzie się w sobotę w sesji wieczornej.

Justyna Święty-Ersetic w perspektywie HMŚ w Belgradzie: z mojego rekordu da się coś urwać 

W audycji radia RDC i TVP Sport gościem była raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. W następny weekend będzie walczyć w halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Polka otwarcie mówi, że stać ją na wywalczenie tam indywidualnego medalu.

Justyna Święty-Ersetic: jestem domatorką, ale adrenaliny też potrzebuję [DZIEŃ KOBIET] 

Podwójna medalistka z Igrzysk w Tokio 2021 znów dzierży rekord Polski w biegu na 400 m. Na tym dystansie Polki są wyjątkowo silne w lekkoatletycznym świecie. W przededniu Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie (18-20 marca) pytamy raciborzankę o jej rosnącą formę. W tle Dnia Kobiet poruszamy wątki prywatne dla Święty-Ersetic - przedstawicielki...

Justyna Święty-Ersetic odzyskała rekord Polski. Zwycięskie 51,04 w Toruniu na HMP 

Lekkoatletka z raciborskich Ocic po raz trzeci w karierze została Mistrzynią Polski w hali. Na ostatniej prostej wywalczyła zwycięstwo, pokonując prowadzącą długi czas Annę Kiełbasińską i Natalię Kaczmarek.

Zobacz więcej