Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zwycięskie starcie Startu Pietrowice Wielkie z Krakowem [ZDJĘCIA]  

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz II ligi w piłkę ręczną kobiet. Zawodniczki Startu II Pietrowice Wielkie zmierzyły się z KUSY FCH. Wyrównany mecz rozpoczynający rundę rewanżową zakończył się wygraną...

Drugoligowe seniorki Startu Pietrowice Wielkie pokonały Orła Łękawice [ZDJĘCIA] 

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz 5. kolejki II ligi kobiet w piłkę ręczną. Drugoligowa drużyna seniorek Startu Pietrowice Wielkie zmierzyła się z zawodniczkami LKS Orzeł Łękawica. Gospodynie od początku...

Zwycięstwo drugiej drużyny Startu Pietrowice Wielkie z UKS-em Pawonków [ZDJĘCIA] 

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecz 3. kolejki II ligi kobiet w piłkę ręczną. Zawodniczki z Pietrowic Wielkich zagrały pierwszy mecz tego sezonu na swoim terenie z UKS Pawonków.

Pierwsza porażka AZS Rafako Racibórz. Częstochowa lepsza po tie-breaku [ZDJĘCIA] 

W hali w Rudniku swój pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej III ligi (I liga śląska) rozegrali siatkarze AZS Rafako Racibórz.

Racibórz i Rudnik zastąpiły Radlin w organizacji play-out drugiej ligi 

Na wniosek Górnika Radlin turniej o utrzymanie się w siatkarkiej II lidze mężczyzn zostanie rozegrany w Raciborzu i Rudniku.

Zapaśnicy z wielu krajów walczą na Mistrzostwach Polski w Rudniku [ZDJĘCIA] 

W hali sportowej w Rudniku, dziś i jutro odbywać się będą walki w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski juniorów i kadetów w zapasach w stylu wolnym. Gospodarze - LKS Dąb Brzeźnica mają sześciu reprezentantów. Ponadto są zawodnicy...

Solidum z Pucharem Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Racibórz [ZDJĘCIA] 

W Rudniku odbył się turniej oldbojów o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Racibórz w którym udział wzięły cztery drużyny: Hilti (goście z Niemiec), Solidum, SiG i Unia Racibórz. Puchar trafił do drużyny Solidum, która w każdym...

Rozbiegane przedszkolaki z Brzeźnicy [ZDJĘCIA]  

We wtorek 21 marca przedszkole w Brzeźnicy dołączyło po raz drugi do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Szczypiornistki w ostatniej chwili musiały zmienić halę. Zagrały dla Arka w Rudniku [ZDJĘCIA]  

W piątek w hali sportowej w Rudniku odbyło się spotkanie w ramach II ligi kobiet pomiędzy UKS-em Start Pietrowice Wielkie oraz MKS-em Start Michałkowice. Gospodynie pewnie wygrały z kilkunasto punktową przewagą z rywalkami. Podczas meczu sprzedawane były cegiełki na leczenie Arkadiusza Górszczyka.

Jedno złoto, cztery brązy dla MKZ Unia Racibórz w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]  

W Rudniku odbył się Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci Unii Racibórz pięciokrotnie znaleźli się na podium zawodów. Zobacz zdjęcia z porannych walk!

Rudnik otrzymał ponad 15 tys. złotych na naukę pływania 

Gmina Rudnik podobnie jak w latach poprzednich otrzymała dotację na program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa ŚlZPN [ZDJĘCIA]   

W sobotę w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku rozegrano turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięły trzy drużyny młodzików z rocznika 2007 oraz trzy orlików z rocznika 2008. Do dalszych rozgrywek młodzików awansował KS Unia Racibórz, a orlików RKP ROW Rybnik.

Zwycięstwo Unii Racibórz w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej [ZDJĘCIA]  

W sobotę 24 listopada w hali sportowej w Rudniku odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2007.

Dziewczyny z Rudnika osiągnęły duży sukces 

W piątek 23 listopada w hali sportowej w Lubomi odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - SP 15 najlepsza w powiecie 

We wtorek 12 listopada na orliku w Pietrowicach Wielkich rozegrano turniej powiatowy „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” U-12 chłopców.

Rudnik i Pietrowice awansowały do powiatowego finału Pucharu Tymbarku [ZDJĘCIA]  

Przy pięknej słonecznej pogodzie na Orliku przy szkole w Pietrowicach Wielkich rozegrany został półfinał powiatowy w kategorii chłopców U12.

Puchar Wójta Gminy Rudnik dla LKS-u Gamów 

W sobotę 4 sierpnia na boisku w Gamowie odbył się mecz o puchar Wójta Gminy Rudnik pomiędzy drużynami LKS Gamów i LKS Grzegorzowice.

Trampkarze z Rudnika przegrali z Lyskami [ZDJĘCIA]  

W piątek na boisku w Rudniku rozegrano mecz III kolejki Trampkarzy C1. Zawodnicy LKS Zryw Rudnik przegrali trzema bramkami z UKS Gracz Lyski.

Siatkarze AZS Rafako z kolejnym zwycięstwem [ZDJĘCIA]  

W sobotę w hali sportowej przy Słonecznej w Rudniku rozegrano mecz I Ligi Śląskiej w siatkówkę. Zawodnicy AZS Rafako pokonali w 3 setach rywali z Częstochowy.

Turniej o Puchar Prezesa LKS Grzegorzowice z minionkami w tle  

18 marca w Rudniku odbyła się I edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Grzegorzowice dla rocznika 2011.

Mateusz Szewczuk i Agnieszka Król z Unii Racibórz ze złotem na Pucharze Polski [ZDJĘCIA]  

W niedzielę w Rudniku odbył się drugi dzień zmagań w Pucharze Polski w zapasach stylu klasycznego i zapasach kobiet. Unia wywalczyła kolejne medale.

Złoty Wolny. Zapaśnicy Unii Racibórz na podium Pucharu Polski 

W Rudniku odbywa się Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet. Nasi zawodnicy pierwszy dzień zakończyli pozycjami medalowymi.

Wolny, Ersetic, Wanke na macie. Emocje w rudnickiej hali [ZDJĘCIA]  

W sobotnie przedpołudnie w hali sportowej w Rudniku rozpoczął się Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet.

Puchar Polski w zapasach już w ten weekend w Rudniku 

Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym seniorów i seniorek w zapasach kobiet już w najbliższy weekend (03 - 04.02) odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku.

Zobacz więcej